Свинина по 250 гривень. Чи реально для Поліг?

23 Січня в 09:21  0  1760

На районіСвинина по 250 гривень. Чи реально для Поліг?

Свята не вплинули на вартість свинини, сьогоднішні ціни на м'ясо аналогічні минулорічним. Підвищувати їх немає сенсу, бо товар пологівці купують слабо, - коментують продавці ринків.

 

Зовсім інші прогнози на 2020 рік для України надають у Центрі підвищення ефективності в тваринництві:

 

«Слід очікувати дефіциту свинини і зростання цін. Якщо не буде змін із собівартістю і компенсаціями свинокомплексам за свиней у випадку АЧС, потрібно готуватися до того, що ціни сягнуть 200–250 грн/кг, а ціни на живих свиней у цьому році встановлять нові рекорди в 60–70 грн/кг», — коментує гендиректор Микола Бабенко.

 

Якщо прогнози експертів справдяться, отримаємо собівартість свинини в Україні на рівні з Бразилією, США та Канадою.

 

Сьогодні кілограм вирізки на пологівських ринках коштує 110 - 120 гривень, сало - від 25, з проріззю - 80 грн/кг, ребра - 85 грн/кг, печінка - 50, лівер - 35 грн/кг, нога -45 грн/кг.

 

Варто зауважити, що вартість аналогічного товару на щотижневому четверговому ринку трохи вища: за кіло вирізки просять 120 - 125 гривень. У магазинах міста м'ясо, завезене із-за кордону, коштує ще дорожче - 150 - 160 гривень за кіло.

 

Щодо очікуваного здорожчання свинини, журналісти Газети поцікавилися думкою продавця Хитрого ринку Тетяни. Товар для роздрібної торгівлі вона закуповує у селян:

 

“Продажі слабкі, купують в основному більш дешевий продукт – м’ясні обрізки, голову. Частіше замовляють сало, ніж м’ясо, і то тонке, яке дешевше. Прогнозували, що взимку буде спостерігатися нестача свиней, проте ситуація не змінилась, тому ціни тримаються на рівні тих, що були минулого року. Не підвищували ціни на м'ясо навіть перед новим роком. Але ми залежні від цін на імпортне м'ясо. Якщо через епідемію скоротиться поголів'я за кордоном, ціни на імпортне м'ясо в Україні зростуть. Впливає на формування цін і вартість кормів. Вирощування свиней у селах скорочується, на зміну їм з'являються фермерські господарства - комплекси, які займаються вирощуванням поголів’я за новими технологіями. Якщо тварин не спіткає масова захворюваність, свинини нам вистачить.”

 

Світлана торгує м'ясом на щотижневому ярмарку у місті, не перший рік вирощує свиней:

 

“Поки ситуація з м'ясом залишається стабільною. Проблема може назріти через скорочення поголів'я у селах. Людям невигідно вирощувати свиней, більшість господарств беруть просто гроші за земельний пай, не витрачаючи сили на вирощування поросят чи взагалі виїздять на проживання у місто. Та якщо підвищити ціни на товар, його взагалі купувати перестануть.”

 

Сьогодні основним м’ясним продуктом у пологівців залишається свинина і курятина. Яловичини та баранини на ринку майже немає, наразі підростає нове поголів’я худоби.

 Ціни на м'ясо у Пологах

Свинина

М’якоть

1 кг

120,00 грн

М’ясо на кістці

100,00 грн

Вирізка на кістці

100,00 грн

Вирізка без кістки

120,00 грн

Ребра

85,00 грн

Печінка

50,00 грн

Лівер

35,00 грн

Голова

25 грн

Сало свіже тонке

25,00 грн

Сало свіже з м’ясним прошарком

80 грн

Фарш

110 грн


Яловичина, баранина


Яловичина м’якоть


1 кг


130-140 грн

Яловичина ребра

80 грн

Баранина

70-80 грн


М'ясо птиці

Тушка курки 

Стегно   куряче    

Філе                    

1 кг

65-75 грн

45,00 грн

83-100 грн

Качка 

85,00 грн

Гусак

65,00 грн

Автор: Богдана БАЛИЦЬКА

 

Підписуйтесь на канал Районки в Telegram, сторінку Районки в Facebook, спільнота в Viber

 

16
Супер
4
Сміх
12
Жах
9
Ганьба

 

 

Нет комментариев

Для того, чтобы добавить комментарий нужно войти на сайт. Если вы не зарегистрированы, это можно сделать здесь Регистрация.

Добавить комментарий
Комментарии публикуются только после проверки администратором сайта.

 

 

Новини за темою

Останні новини

Пологи (г.)