Пневмонія гуляє Пологівщиною вже не перший день

25 Березня в 11:11  0  1858

На районіПневмонія гуляє Пологівщиною вже не перший день

Алгоритм діагностики пацієнтів розкривають пологівські лікарі

 

До редакції все частіше надходять повідомлення про те, що Пологівська лікарня вщент заповнена пацієнтами з діагнозом "пневмонія".

 

Пологівці стурбовані - можливо те, чого вони бояться вже давно в рідному місті.

 

Журналісти Районки вирішили дізнатися - чи дійсно наскільки багато пацієнтів з таким діагнозом знаходяться у відділенні місцевої лікарні? Яке лікування отримують люди з діагнозом пневмонія, та які діагностування проходять? Та як у період карантину відрізнити наслідки захворювання страшної пандемічної інфекції від щорічних наслідків ГРВІ?

 

"Дійсно у порівнянні з аналогічним періодом минулого року випадків захворювань на пневмонію в районі значно більше.

 

Пневмонія - це хвороба, для якої характерне запалення легень. Зазвичай причиною є інфікування бактеріями та вірусами.

 

При захворюванні спостерігають наступні симптоми: кашель,біль у грудях, гарячка, ускладнене дихання. Для діагностикиз застосовують рентгенографію легень і бактеріологічний посів мокротиння. Лікування залежить від причини захворювання.

 

Бактеріальну пневмонію лікують антибіотиками. При гострій формі пневмонії хворий, зазвичай, проходить лікування в стаціонарі.

 

Щороку на пневмонію хворіють близько 450 мільйонів людей, 7 відсотків населення планети; вона також стає причиною близько 4 мільйонів смертей.

 

Ряд хвороб має той же набір ознак та симптомів, що і пневмонія, це хронічна обструктивна хвороба легень, астма, набряк легенів, атипова пневмонія SARS та новий вірус Covid -19, тому, напевно наші земляки і хвилюються.

 

Тому зважаючи на ситуацію, яка склалася у світі та Україні необхідно дотримуватись карантинного режиму та при будь-яких підозрах на інфекцію звертатися до сімейного лікаря - коментує ситуацію на Пологівшині завідуюча епідвідділу Пологівської БЛІЛ Тетяна Одинець.

 

"У порівнянні з січневими та лютневими показниками, кількість хворих на пневмонію значно зменшилась. Варто сказати, що за останні роки відмічається певне збільшення кількості занедужавших на пневмонію в епідперіод.

 

Лікарі говорять і я дотримуюсь відповідної думки, що, скоріш за все, пневмонії є ускладненням ГРВІ.

 

В минулому році, для прикладу, було багато ГРВІ, ускладнених гайморитами.

 

Від чого залежить така тенденція - важко сказати. Але однією з причин сміливо можна назвати ослаблення імунної системи людини.

 

Цього року у дитячому відділенні на стаціонарі перебувало 20 дітей, у переважній більшості з них були діагностовані пневмонії. Варто сказати, що всі діти лікувалися на належному рівні. 

 

За весь період в цьому сезоні було лише два складні випадки захворювання на пневмонію, які потребували лікування на третьому рівні. Сьогодні всі випадки даного захворювання піддаються лікуванню, інколи складно, зі зміною препаратів, але успішно лікуються.

 

Чи спостерігається своєрідна паніка населення навколо цього захворювання сьогодні?

Зараз досить добре працює первинка - сімейними лікарями проводиться колосальна роз'яснювальна робота серед населення, тому до нас люди звертаються предметно діагностовані, переважно у стані середньої складності з показаннями до госпіталізації - коментує головний лікар Роман Кравченко.

 

Захворювання на пневмонію діагностувалися, діагностуються та, на жаль, будуть діагностуватися – впевнені спеціалісти. Аби не сіяти зерня паніки серед населення, варто, першочергово самим пологівцям дотримуватись правил карантину, слідкувати за власним самопочуттям та не накалювати обстановку, серйозність якої і без цього загострюється з кожним днем.

 

Автор: Ольга АНГЕЛОВА

 

Підписуйтесь на канал Районки в Telegram, сторінку Районки в Facebook, спільнота в Viber

 

3
Супер
2
Сміх
48
Жах
8
Ганьба

 

 

Нет комментариев

Для того, чтобы добавить комментарий нужно войти на сайт. Если вы не зарегистрированы, это можно сделать здесь Регистрация.

Добавить комментарий
Комментарии публикуются только после проверки администратором сайта.

 

 

Новини за темою

Останні новини

Пологи (г.)