Чи підуть діти до школи після 9-го класу? Відповідає місцева влада

28 Січня 2021 09:16  0  1107

ОсвітаЧи підуть діти до школи після 9-го класу? Відповідає місцева влада

Жодного випускника 9-х класів не позбавлять права на продовження здобуття повної загальної середньої освіти

 

Останнім часом в мережі все більше матеріалів про те, що українські школярі після закінчення 9-го класу не зможуть піти у 10-ий. Причина — шкільна реформа, яку впроваджують після минулорічного ухвалення Закону “Про повну загальну середню освіту”.

 

Відповідно закону, школа має розділитися на 3 групи: початкові класи, гімназії та ліцеї. Зокрема, ліцей передбачає навчання в 10-12-му класах.

 

Міністерство освіти і науки надало роз’яснення щодо набору до 10-11 класів закладів загальної середньої освіти у 2021 році та запевняє, що жодного випускника 9-х класів не буде позбавлено права на продовження здобуття повної загальної середньої освіти. Про це повідомляється на сайті МОН.

 

У Міністервстві пояснюють, що «заходи з удосконалення освітньої мережі, що здійснюються впродовж останнього часу органами місцевого самоврядування у зв’язку з реалізацією адміністративно-територіальної реформи та відповідно до перспектив упровадження з 2027 року профільної освіти, спрямовано на суттєве покращення якості та ресурсного забезпечення освіти, зокрема в сільській місцевості.

 

Цьогоріч, як і минулого року, зарахування до 10-х класів закладів загальної середньої освіти відбуватиметься після видання наказу про переведення до нього учнів 9-х класів цього ж закладу освіти, які не виявили намір припинити навчання в ньому і не були відраховані або переведені до іншого закладу освіти відповідно до Порядку зарахування, відрахування та переведення учнів до державних та комунальних закладів освіти для здобуття повної загальної середньої освіти, йдеться у роз’ясненні.

 

Відомо, що в Пологах ліцею немає. Чи доведеться дітям, які не збиралася вступати до коледжів, шукати ліцей у інших містах?

 

Ми з’ясовували це питання у міського голови Юрія Коноваленка.

 

«Чітко виконуючи вимоги Закону “Про загальну середньою освіту” ми рухаємось відповідно до його прикінцевих статей. Нас теж турбує це питання, тому що відповідно до чинного законодавства наша громада не має права самостійно створювати ліцей. Але у минулому та позаминулому роках разом із Міністерством науки та Запорізькою Обласною державною адміністрацією проводилась робота щодо визначення школи, яку в майбутньому буде перетворено на ліцей. Такою школою визначили Пологівську загальноосвітню школу №4», — повідомив Юрій Анатолійович.

 

Таким чином, діти будуть вчитися у своїх школах до 9-го класу а потім, якщо не вступають до коледжу або ліцею, перейдуть у Пологівський ліцей аби освоїти програму 10-12 класів. Але за положенням це планується тільки у 2024 році.

 

Наразі відбувається робота над розрахунками та дорожньою картою. Зокрема, школи ліквідованих районів, які було приєднано до Пологівської громади, наразі приводять у відповідність. Це ж відбувається і з сільськими школами. Але заходів щодо обмеження 10-11 класів у цьому році не передбачається.

 

Поки що відомо, що з 1 вересня 2024 року Пологівська загальноосвітня школа № 4 буде діяти як ліцей. До цього громаді необхідно налагодити підвіз дітей і вчителів до майбутнього ліцею та шкіл, виконати розрахунки щодо можливої кількості учнів, які перейдуть у ліцей. Пологівська влада буде діяти чітко за перехідними та прикінцевими положеннями, зазначає Юрій Анатолійович.

 

Тому в Пологівському районі 1 вересня 2021 року школярі підуть у звичні для себе школи: не доведеться шукати інші школи, ліцеї і коледжі, якщо ви того не планували.

 

 

Підписуйтесь на канал Районки в Telegram, сторінку Районки в Facebook, спільнота в Viber

 

5
Супер
2
Сміх
12
Жах
9
Ганьба

 

 

Нет комментариев

Для того, чтобы добавить комментарий нужно войти на сайт. Если вы не зарегистрированы, это можно сделать здесь Регистрация.

Добавить комментарий
Комментарии публикуются только после проверки администратором сайта.

 

 

Новини за темою

Останні новини

 

 

IMG_8942.jpg

Пологи (г.)