Чи поширюється право на пільги на членів сім’ї ветерана?

31 Травня 2013 10:25  0  6410

Запитай у "РАЙОНКИ"Чи поширюється право на пільги на членів сім’ї ветерана?

Реалії життя не завжди приємні, а ще не обходять нас найбільш гіркі його моменти – втрата близьких та рідних. Лише за декілька місяців поточного року у районі на 88 осіб зменшилася чисельність ветеранів війни, які за життя користувалися певними пільгами.

 

«Чи поширюється право на пільги на членів сім’ї ветерана?» - таким питанням задаються вдови (вдівці) та ті, хто на день смерті проживав разом з ветераном.

 

Як Газеті повідомив начальник відділу персоніфікованого обліку пільгової категорії населення УСЗН Анатолій Шелудько, пільги особам, які мають на них право, поширюються лише до дня смерті пільговика. Але за рядом обставин члени сім’ї пільговика після смерті ветерана війни за життя визнаного інвалідом, вдови (вдівці) померлих (загиблих) ветеранів військової служби, ветеранів органів внутрішніх справ, ветеранів податкової міліції, ветеранів державної пожежної охорони, ветеранів Державної кримінально-виконавчої служби України, ветеранів служби цивільного захисту, ветеранів Державної служби спеціального зв’язку та захисту інформації України, батьки та члени сімей військовослужбовців, які загинули (померли) або пропали безвісти під час проходження військової служби, дружини (чоловіки) померлого громадянина, смерть якого пов’язана з Чорнобильською катастрофою, або опікун (на час опікунства) дітей померлого, користуються тими ж пільгами, що і померлий, за умови набуття вказаними особами відповідного пільгового статусу з отриманням документу, яким посвідчується набуття громадянином статусу особи, на яку поширюються пільги.

 

Первинною інстанцією, де вирішуються питання набуття пільгового статусу є УСЗН. Саме тут приймаються рішення надання найбільш поширеного статусу члена сім’ї померлого ветерана війни. Вдовам же померлих (загиблих) ветеранів вище перелічених службовців доведеться звертатися за підтвердженням за місцем колишньої служби померлого. А близьким померлого громадянина, смерть якого пов’язана з Чорнобильською катастрофою, - до ОДА. У всіх випадках первинну консультацію та допомогу у підготовці відповідних документів також можна отримати в УСЗН.

 

Що ж до виплати компенсації на придбання твердого палива, то у разі смерті пільговика, який мав на це право і не встиг його реалізувати, отримати її можуть члени сім’ї померлого, які проживали разом з ним на підставі:

 

- заяви одного з членів сім’ї, поданої не пізніше закінчення бюджетного періоду;
- копії свідоцтва про смерть особи;
- довідки про факт проживання членів сім’ї разом з особою.

 

За більш детальною інформацією звертатися за телефоном 2-39-87.

 

 

Підписуйтесь на канал Районки в Telegram, сторінку Районки в Facebook, спільнота в Viber

 

0
Супер
0
Сміх
1
Жах
0
Ганьба

 

 

Нет комментариев

Для того, чтобы добавить комментарий нужно войти на сайт. Если вы не зарегистрированы, это можно сделать здесь Регистрация.

Добавить комментарий
Комментарии публикуются только после проверки администратором сайта.

 

 

Новини за темою

Останні новини

 

 

Пологи (г.)