Гуляйпільці відстоюють свої права на справедливі тарифи Есть фото

8 Листопада в 14:52  0  662

Новини ГуляйполяГуляйпільці відстоюють свої права на справедливі тарифи

Тарифна війна розв’язалась у Гуляйполі між міською радою та місцевими активістами. Останні намагаються домогтись перегляду тарифів на надання послуг з утримання будинків, споруд та прибудинкової території, що надаються КП «Житлосервіс».

 

Як зазначають активісти, самі тарифи підвищено необґрунтовано та нараховано з численними помилками. Плата за утримання будинків, споруд та прибудинкової території має бути значно нижчою. І цьому є підтвердження.


Тарифи нарахували з помилками?


Передісторія цього питання датується 30 квітня 2016 року. Саме тоді згідно з рішенням виконкому Гуляйпільської міськради було ухвалено нові тарифи на утримання будинків, споруд та прибудинкової території. У мерії надали цьому економічне обґрунтування: діючі тарифи були затверджені ще у 2011 році «при доларі по вісім». А з того часу все подорожчало: і паливно-мастильні матеріали, і світло, і людський труд, адже збільшився прожитковий мінімум. Щоправда зростання прожиткового мінімуму має значно менший приріст у відсотках, ніж збільшення інших витрат, але це також вплинуло на новий тариф. Відповідаючи лідерам фракції на численні депутатські запити, у міськраді надали пояснення стосовно збільшення тарифу, спираючись на цифри та відсотки.


«Зазначена проблема обумовлена там, що станом на 2016 рік підвищилась вартість  паливо-мастильних матеріалів на 98,8% (Вартість у 2011 році: дизельне паливо – 9,70 грн/л, бензин А-92 – 9,76 грн/л. Вартість у 2016 році: дизельне паливо – 18,50 грн/л, бензин А-92 – 20,00 грн/л). Мінімальна заробітна плата зросла на 43% (2011 рік – 960 грн, квітень 2016 року - 1378 грн, з травня 2016 року – 1450 грн). Вартість електроенергії збільшилась на 212,5% (2011 рік - 0,3168 грн/кВт*год, 2016 рік - 0,99 грн/кВт*год). Індекс інфляції у квітні 2016 року відносно 2011 року становить 189,5%», - йдеться у документі наданому міськрадою, котрий пояснює економічне підвищення тарифів. У цьому ж документі прописані такі складові статей затрат, як витрати на миючі та дезінфікуючі засоби, інвентар та навіть комп’ютерно-програмне забезпечення.


Більш того, у міськраді надали формулу коефіцієнту коригування тарифів, котру було затверджено відповідною постановою кабміну. Власне в розрахунках, котрі проводились за наданою формулою, відслідковується арифметична помилка, яку може знайти навіть людина з гуманітарною освітою. Але про це трішки далі.


Нових тарифів могло й не бути, вважають у фракції


Як зазначає один з активістів, місцевий підприємець, член постійно діючої бюджетної комісії, голова фракції "УКРОП" Валентина Філіпченко, підвищення тарифів не було нагальною потребою. Адже КП «Житлосервіс» за 2015 рік отримало прибутку у 555 тис. грн., тож підприємство не є збитковим. Проте підняття тарифів принесе ще 330 тис. грн. за рік на рахунки підприємства. Але це ще не все.


-          «Директор КП «Житлосервіс» на депутатській комісії повідомляв, що для нормального функціонування підприємства не вистачає 150 тис. грн. на рік, - говорить Валентина Миколаївна. - На прохання керівництва депутати у 2016 році виділили з міського бюджету допомогу підприємству на суму 150 тис. грн. З огляду на це, не зрозуміло навіщо в наш складний час було обкладено мешканців багатоквартирних будинків додатковими платіжками у вигляді підвищення комунальних тарифів.


Вивчаючи питання підвищення тарифів, активісти поцікавились у відповідних структурах щодо розцінки на електроенергію у 2011 році та з’ясували, що для розрахунків було взято занижену вартість кіловата, що вплинуло формування тарифу.


-          Згідно інформації, наданої у Державній інспекції енергонагляду, вартість кіловата у 2011 році складала – 0,3040 грн., а не 0,264 грн. Окрім цього було завищено відсоток росту заробітної плати, - говорить Валентина Миколаївна.


Було перераховано тарифи за наданою формулою. І з’ясувалося, що в самих розрахунках помилка. Для перерахунку було обрано випадковий будинок, що розташовується за адресою вул. Н. Махна 48. Його жителі повинні сплачувати за утримання будинків та прибудинкової території не 144 грн., а 137 грн. на місяць.


Журналісти самі перерахували коефіцієнт за наданою формулою та даними, котрі використовувались при нарахуванні діючих тарифів. У розрахунках дійсно є помилка, котра веде до підвищення тарифів.


Ативісти стали на захист місцевих жителів та звернулись до міського голови з проханням щодо скасування підвищення тарифів. Наразі депутати збирають підписи місцевих жителів. На кінець жовтня було зібрано близько 700 підписів гуляйпільців, 300 з яких залишили мешканці багатоквартирних будинків. Проте міський голова продовжує відхрещуватись від пропозиції відмінити чи то бодай перерахувати несправедливо завищені тарифи та й досі, попри численні звернення, не поставив дане питання на розгляд сесії міськради.

 

Гуляйпільці, котрі готові підтримати відміну підвищення існуючих розцінок на комунальні послуги з обслуговування будинків та прибудинкової території, можуть поставити свій підпис під відповідним зверненням  до міського голови. Збір підписів проводиться у магазині «Фея», що по вул. Шевченко.

 

 


Автор: Лілія БІЛА

 

Нашли ошибку? Выделите и нажмите Ctrl+Enter   Система Orphus

 

 

Loading...

Нет комментариев

Для того, чтобы добавить комментарий нужно войти на сайт. Если вы не зарегистрированы, это можно сделать здесь Регистрация.

Добавить комментарий
Комментарии публикуются только после проверки администратором сайта.

 

Новини за темою

Останні новини

Loading...

agroglobal.jpg

evrostil_neww.jpg

Пологи (г.)