Підприємці запитують

6 Червня 2012 17:22  0  3224

Запитай у "РАЙОНКИ"Підприємці запитують

   Який дохід "єдиноплатника" ?

 

   Що є доходом підприємця-"єдиноплатника"?
   Максим, м. Пологи

 

   Доходом фізособи-підприємця, який є платником єдиного податку, вважають дохід, отриманий протягом звітного періоду в грошовій формі (готівковій чи безготівковій); матеріальній або нематеріальній формі, визначеній Податковим кодексом.

 

   При цьому до доходу не включають отримані такою фізособою пасивні доходи у вигляді процентів, дивідендів, роялті, страхові виплати і відшкодування, а також доходи, отримані від продажу рухомого та нерухомого майна, яке належить на праві власності фізособі та використовується в її господарській діяльності. До суми доходу за звітний період включають суму кредиторської заборгованості, за якою минув термін позовної давності, та вартість безоплатно отриманих протягом звітного періоду товарів, робіт чи послуг.

 

   Чи треба всім вести книгу обліку?

 

   Підприємець - "єдиноплатник" має кілька торговельних точок. Чи повинен він вести книги обліку доходів і витрат щодо кожної точки?
   Катерина, м. Пологи

 

   Платники єдиного податку І -ї і ІІ-ї груп та "єдиноплатники" ІІІ-ї групи, які не є платниками податку на додану вартість (ПДВ), ведуть книгу обліку доходів шляхом щоденного, за підсумками робочого дня, відображення отриманих доходів. "Єдиноплатники" ІІІ-ї групи, які є платниками ПДВ, ведуть облік доходів і витрат за спрощеною формою. Форма книги обліку доходів і книги обліку доходів і витрат, а також порядок їх ведення затверджені наказом Мінфіну від 15.12.2011 р. за № 1637.

 

   Ведення книг обліку доходів і витрат за кожним торговельним об'єктом законодавство не передбачає.

 

   Коли і як звітувати?

 

 

   Які терміни подання звітності "єдиноплатника"? Якщо декларацію не подали вчасно, які наслідки?
   Мирослава, с. Пологи

 

   Платники єдиного податку ІІ-ІІІ-ї груп подають у податкову декларацію платника єдиного податку у термін, встановлений для квартального податкового (звітного) періоду. Її подають протягом 40 календарних днів, що настають за останнім календарним днем звітного (податкового) кварталу.

 

   Неподання або несвоєчасне подання платником податків або іншими особами, зобов'язаними нараховувати та сплачувати податки, збори податкових декларацій (розрахунків), тягнуть за собою накладення штрафу у розмірі 170 грн., за кожне таке неподання або несвоєчасне подання.

 

   Ті ж дії, вчинені платником, до якого протягом року застосовували штраф за таке порушення, тягнуть накладення штрафу у розмірі 1020 грн. за кожне таке неподання або несвоєчасне подання.

 

   Що треба вказувати?

 

   При заповненні податкової декларації "єдиноплатника " - фізособи-підприємця треба зазначати лише КВЕД, за яких здійснювали роботу протягом кварталу, чи всі, зазначені у Свідоцтві?
   Валентина, с. Кінські Роздори

 

   При заповненні податкової декларації "єдиноплатника"- фізособи-підприємця у п. 6 "Види підприємницької діяльності, які здійснювалися у звітному періоді" необхідно зазначати номери за КВЕД та назви видів діяльності за КВЕД, за якими здійснювали діяльність у звітному періоді.

 

   Що вносити в бланк?

 

   Яку суму податку, нараховану за попередній звітний період, слід проставляти у бланку декларації "єдиноплатника" - фізособи-підприємця, якщо в попередньому періоді він не був на загальній системі оподаткування?

   Сергій, с. Чапаєвка

 

   У рядку 21 Декларації "єдиноплатника"- фізособи- підприємця зазначають суму податку, нараховану за попередній звітний період (значення р. 20 декларації попереднього звітного періоду).

Оскільки підприємець у попередньому році був платником податків на загальній системі оподаткування і не сплачував єдиного податку, у р. 21 Декларації "єдиноплатника "-фізособи-підприємця за результатами роботи у І кварталі 2012 р. проставляють прочерк.

 

 

   За інформацією завідуючої сектором взаємодії зі ЗМІ

та громадськістю Пологівської МДПІ

Запорізької області ДПС

Марини ДІДОВИЧ

 

 

Підписуйтесь на канал Районки в Telegram, сторінку Районки в Facebook, спільнота в Viber

 

0
Супер
0
Сміх
0
Жах
0
Ганьба

 

 

Нет комментариев

Для того, чтобы добавить комментарий нужно войти на сайт. Если вы не зарегистрированы, это можно сделать здесь Регистрация.

Добавить комментарий
Комментарии публикуются только после проверки администратором сайта.

 

 

Новини за темою

Останні новини

 

 

Пологи (г.)