В Україні починав діяти електронний підпис

8 Листопада в 07:10  0  187

На Вкраїні та у світіВ Україні починав діяти електронний підпис

Українці зможуть спростити контакти із держструктурами та із підприємствами

 

Із сьогоднішнього дня громадяни України зможуть користатися електронним підписом при укладанні контрактів і користуванні державними онлайн-сервісами. Про це заявив міністр юстиції Павло Петренко під час засідання уряду, передає УНН.

 

“Цей закон, який вступає сьогодні в силу, дає абсолютно новий широкий спектр ідентифікацій для громадян і українського бізнесу. Цей кваліфікований електронний підпис, який починає діяти із сьогоднішнього дня, має таку ж юридичну силу, як і підпис, який проставляє людина на паперовому документі”, — зазначив чиновник.

 

За його словами, відсьогодні набуває чинності прийнятий рік тому закон про електронні довірчі послуги. Завдяки новим інструментам українці зможуть спростити контакти як із державними структурами, так і з комерційними підприємствами. Таким чином, держава розширила перелік послуг, які можна буде отримати онлайн, не виходячи з дому, користувачі ж отримають достовірну ідентифікацію, яка є визнаною в усьому цивілізованому світі, — вони зможуть укладати контракти із іноземними партнерами. Крім того, таким чином вони посилять захист укладених контрактів, а також зекономлять час на контактуванні з чиновниками. Також зможуть отримувати послуги на території ЄС.

 

“Фактично це імплементація України в європейський цифровий простір”, — уточнив міністр.

 

Як зазначив П.Петренко, вже зараз українці можуть використовувати такі системи ідентифікації, як mobile ID (послуга мобільної ідентифікації і електронного підпису, яка доступна всім власникам мобільних телефонів) і Банк ID. За допомогою такої системи українці зможуть користуватися всіма мобільними сервісами, які надає держава, — участь у тендерах, у приватизації, реєстрація в системі закладів освіти і охорони здоров’я тощо.

 

При цьому він зазначив, що наразі в Україні вже працює 421 електронний сервіс, і держава продовжує роботу над розширенням переліку таких послуг. Так, за його словами, наразі розробляються 561 такий сервіс — вони можуть бути доступні громадянам вже в наступному році.

 

 

Підписуйтесь на канал Районки в Telegram, сторінку Районки в Facebook, спільнота в Viber

 

Нашли ошибку? Выделите и нажмите Ctrl+Enter   Система Orphus

 

 

Нет комментариев

Для того, чтобы добавить комментарий нужно войти на сайт. Если вы не зарегистрированы, это можно сделать здесь Регистрация.

Добавить комментарий
Комментарии публикуются только после проверки администратором сайта.

 

 

Loading...

Новини за темою

Останні новини

Loading...
Loading...

 

 

 

Пологи (г.)