Пенсії у питаннях та відповідях

23 Липня 2012 10:29  0  2704

Запитай у "РАЙОНКИ"Пенсії у питаннях та відповідях

   Нарахування пенсій викликає чимало питань у пенсіонерів. Який стаж враховується, який розмір виплат пенсіонерам, що працюють, тощо. Проте найбільша кількість запитань стосується розміру нарахованої пенсії. Саме з цими питаннями звернулись до рубрики «Нас запитують» читачі Газети. 

 

   - На що звертається увага при нарахуванні пенсії та яким чином відбувається нарахування? (Тетяна, м. Пологи).

 

   Відповідно до Закону України «Про загальнообов'язкове державне пенсійне страхування», зі змінами відповідно до Закону України «Про заходи щодо законодавчого забезпечення реформування пенсійної системи», одним із принципів загальнообов'язкового державного пенсійного страхування Закон визначає диференціацію розмірів пенсій залежно від двох показників: розміру заробітної плати та тривалості страхового стажу. Розмір пенсії, згідно з цим Законом, визначається шляхом множення заробітної плати на коефіцієнт страхового стажу.

 

   Для обчислення пенсій, згідно зі ст. 40 Закону, враховується заробітна плата (дохід) за весь період страхового стажу, починаючи з 1 липня 2000 року. За бажанням пенсіонера та за умови підтвердження довідки про заробітну плату первинними документами у період до 1 січня 2016 року або у разі, якщо страховий стаж з 1 липня 2000 року становить менше 60 місяців. Для обчислення пенсії також враховується заробітна плата за будь-які 60 календарних місяців страхового стажу підряд до 1 липня 2000 року незалежно від перерв.

 

   Заробітна плата для обчислення пенсії визначається шляхом множення середньої заробітної плати у галузях економіки України на середньомісячний коефіцієнт заробітної плати застрахованої особи.

 

   Середньомісячний коефіцієнт заробітної плати - це співвідношення фактичної заробітної плати особи до середньої заробітної плати по народному господарству за відповідний місяць роботи.

 

   Страховий стаж - це період, протягом якого особа підлягає загальнообов'язковому державному пенсійному страхуванню та за який щомісяця сплачені страхові внески в сумі не меншій за мінімальний страховий внесок.

 

   Страховий стаж обчислюється територіальними органами Пенсійного фонду відповідно до вимог цього Закону за даними, що містяться в системі персоніфікованого обліку, а за періоди до впровадження системи персоніфікованого обліку (до 01.01.2004) - на підставі документів та у порядку, визначеному законодавством, що діяло до набрання чинності цим Законом.

 

   Коефіцієнт страхового стажу визначається за формулою, наведеною у ч. 1 ст. 25 Закону, а саме:
Кс = См х Вс : (100 % х 12), (де Кс - коефіцієнт страхового стажу; См - сума місяців страхового стажу; Вс - визначена відповідно до цього Закону величина оцінки страхового стажу у відсотках (за кожний повний рік - 1 % ).

 

   Водночас зазначаємо, що із прийняттям Закону України "Про Державний бюджет України на 2008 рік та внесення змін до деяких законодавчих актів України" відбулися зміни в частині обчислення пенсій, призначених відповідно до Закону. Так, після внесення змін до статті 25 Закону, з 1 січня 2008 року збільшилась величина оцінки вартості одного року страхового стажу до 1,2 %, а з 1 жовтня 2008 року вартість одного року дорівнює 1,35 %.

 

   Крім того, пенсії, призначені із застосуванням показників середньої заробітної плати працівників, зайнятих у галузях економіки України за 2002-2005 роки, перераховано з 1 січня 2008 року з урахуванням показника середньої заробітної плати працівників, зайнятих у галузях економіки України за 2006 рік (показник становить 928,81 грн.).

 

   З 1 травня 2012 року проведено перерахунки пенсій на виконання постанови Кабінету Міністрів України від 23.04.2012 року № 327 "Про підвищення рівня соціального захисту населення" де п. 1 передбачено застосування показника середньої заробітної плати працівників, зайнятих у галузях економіки України за 2007 рік, який становить 1197,91 грн. для пенсій, які призначені до 2008 року.
Відповідно до постанови Кабінету Міністрів України від 11.03.2009 № 198 з 1 квітня 2009 року, до пенсії встановлено підвищення особам, що не працюють.

 

 

   - Моєму чоловікові нарахували пенсію, не узявши до уваги заробітну плату з 2000 року. А саме тоді він гарно заробляв. Я би бажала, щоб до нарахування пенсії врахували саме ці 5 років. У результаті чоловік отримує невелику пенсію. Чому було вчинено саме так? Анна Григорівна, м. Пологи.

 

   Для обчислення пенсій, згідно зі ст. 40 Закону, враховується заробітна плата (дохід) за весь період страхового стажу, починаючи з 1 липня 2000 року. За бажанням пенсіонера та за умови підтвердження довідки про заробітну плату первинними документами у період до 1 січня 2016 року або у разі, якщо страховий стаж, починаючи з 1 липня 2000 року, становить менше 60 місяців, для обчислення пенсії також враховується заробітна плата за будь-які 60 календарних місяців страхового стажу поспіль до 1 липня 2000 року незалежно від перерв.

 

   На запитання пологівців відповіли
спеціалісти Управління Пенсійного фонду України у Пологівському районі.

 

 

 

 

 

 

 

 

Підписуйтесь на канал Районки в Telegram, сторінку Районки в Facebook, спільнота в Viber

 

0
Супер
0
Сміх
0
Жах
0
Ганьба

 

 

Нет комментариев

Для того, чтобы добавить комментарий нужно войти на сайт. Если вы не зарегистрированы, это можно сделать здесь Регистрация.

Добавить комментарий
Комментарии публикуются только после проверки администратором сайта.

 

 

Новини за темою

Останні новини

 

 

Пологи (г.)