Чи можу я отримувати пенсію мого померлого чоловіка?

22 Лютого 2012 12:00  0  44238

Запитай у "РАЙОНКИ"Чи можу я отримувати пенсію мого померлого чоловіка?

   В редакцію газети «Районка» звернулась мешканка нашого міста Любов Петрівна із запитанням, чи може вона після смерті свого чоловіка переоформити його пенсію на себе. Відповідь надала заступник управління пенсійного фонду України в Пологівському районі Валентина КИРИЧУК.

 

   - Згідно зі ст. 37 Закону України «Про загальнообов'язкове державне пенсійне страхування», пенсія у зв'язку з втратою годувальника призначається в розмірі на одного непрацездатного члена сім'ї - 50 % пенсії за віком померлого годувальника.

 

   Любов Петрівна, якщо у вашого померлого чоловіка пенсія була нарахована в сумі 3000 грн, то ви будете одержувати 50 %, тобто 1500 грн. А якщо пенсія чоловіка визначалась у 1000 грн, то ви будете одержувати щомісячно не менше мінімальної пенсії, що складає 822 грн.

 

   ОФІЦІЙНО: 

 

   Згідно зі ст. 37 Закону України «Про загальнообов'язкове державне пенсійне страхування», пенсія у зв'язку з втратою годувальника призначається в розмірі на одного непрацездатного члена сім'ї - 50 % пенсії за віком померлого годувальника; на двох та більше непрацездатних членів сім'ї - 100 % пенсії за віком померлого годувальника, що розподіляється між ними рівними частками. Дітям-сиротам пенсія у зв'язку з втратою годувальника призначається в розмірах, визначених частиною першою цієї статті, виходячи з розміру пенсії за віком кожного з батьків.

 

   Згідно зі статтею 36, непрацездатними членами сім'ї вважаються:

 

   I - чоловік (дружина), батько, мати, якщо вони є інвалідами або досягли пенсійного віку;

 

   II - діти (у тому числі діти, які народилися до спливу десяти місяців із дня смерті годувальника), померлого годувальника, які не досягли 18 років або старші цього віку, якщо вони стали інвалідами до досягнення 18 років, діти, які навчаються за денною формою навчання в загальноосвітніх навчальних закладах системи загальної середньої освіти, а також професійно-технічних, вищих навчальних закладах (до закінчення такими дітьми навчальних закладів, але не довше, ніж до досягнення ними 23 років), та діти-сироти - до досягнення ними 23 років, незалежно від того, навчаються вони чи ні.

 

   III - чоловік (дружина), а в разі їх відсутності - один із батьків, брат чи сестра, дідусь чи бабуся, померлого годувальника, незалежно від віку і працездатності, якщо він (вона) не працюють і зайняті доглядом за дитиною (дітьми) померлого годувальника, до досягнення нею (ними) восьми років.

 

   Усиновлені діти мають право на пенсію у зв'язку із втратою годувальника нарівні з рідними дітьми.

 

   Пасинок і падчерка мають право на пенсію у зв'язку із втратою годувальника нарівні з рідними дітьми, якщо вони не одержували аліментів від батьків. Положення цього закону, що стосується сім'ї померлого, відповідно, поширюється і на сім'ю особи, визнаної безвісно відсутньою або оголошеною померлою у встановленому законом порядку.

 

 

Підписуйтесь на канал Районки в Telegram, сторінку Районки в Facebook, спільнота в Viber

 

0
Супер
0
Сміх
2
Жах
11
Ганьба

 

 

Нет комментариев

Для того, чтобы добавить комментарий нужно войти на сайт. Если вы не зарегистрированы, это можно сделать здесь Регистрация.

Добавить комментарий
Комментарии публикуются только после проверки администратором сайта.

 

 

Новини за темою

Останні новини

 

 

Пологи (г.)