Боротьба триває: нові поневіряння пайовиків “Григорівського”

25 Січня в 09:18  0  2002

На районіБоротьба триває: нові поневіряння пайовиків “Григорівського”

Війни пайовиків з орендарем у Григорівці Пологівського району набули нових обертів. Чим скінчились чергові зібрання членів ініціативної групи селян, які і досі потерпають від свавілля Олексія Чеха?

 

Історія григорівських земель в районі набула розголосу рік тому, коли пайщики агрокомпаній «БАРС» та «Софія» (раніше «Григорівське») звернулися з колективним проханням розірвати угоди з орендарем Олексієм Чехом. Систематичні заниження вартості земельних паїв та невиплата орендного змусила людей піти на такий крок.

 

В курсі проблеми керівництво Пологівської РДА, відділ агропромислового розвитку, посприяти у вирішенні питання безуспішно намагався і тодішній нардеп Вадим Кривохатько. Віз і нині там.

 

За Законом пайовикам дається два роки систематичних невиплат від орендаря, тільки за таких умов можна подати на нього в суд. Якщо ж пайщик забажає розірвати договір раніше, на це потрібно мати згоду обох сторін. Нечесний орендар у цьому не зацікавлений. Йому вигідно виплачувати лише маленький відсоток від встановленої орендної плати пайщикам і таким чином виходити “сухим із води”. У такому випадку скарги на невиплату чи прохання розірвати договір оренди вже не діють. На контакт з селянами непутящий “господар” людських земельних угідь не виходить.

 

Невимовно жалкують люди, що довірили найдорожче серцю селянина, землю, у недбайливі руки.

 

В зиму залишившись без грошей та зерна, пайщики фермерських підприємств «БАРС» та «Софія» вкотре стукають в чиновницькі двері, сподіваючись на справедливість.

 

З кожним роком майновий стан компанії також погіршується: землі обробляються слабо, натуральна плата зменшується, а грошова - взагалі табу. Керівництво сільськогосподарських компаній «БАРС» та «Софія» перешкоджає пайовикам отримати субсидії, пільги та пенсії. Контора зачинена, працівники звільнені, куди звертатись за потрібними документами, трударі не знають. Письмові звернення та скарги до відповідних інстанцій не зрушили справу з місця. Зі скаргами та невдоволенням григорівці провели чергові збори пайщиків вже в січні нового року.

 

Адміністрація району не вповноважена втручатися в господарську діяльність приватних підприємств, тому порадили потерпілим від свавілля Чеха звертатися до суду. Винуватець людських бід продовжує вести себе як людина-невидимка: не виходить на зв’язок навіть з керівництвом району, де його шукати - невідомо.

 

Пологівська поліція, до якої звернулись із заявами пайщики, не знайшла у діях орендаря адміністративних чи кримінальних правопорушень. Та, на втіху ошуканим григорівцям, керманичі району запропонували скористатися безоплатною правовою допомогою державних юристів. До суду звертатись радять тільки у приватному порядку. Та людям дешевше взяти орендатора «за душу», ніж мірятися із судовою системою, бо не вірять вже нікому.

 

Декому із потерпілих залишився невеликий термін до розірвання угоди з горе-орендарем, але є й такі, що через шахрайські дії Чеха підписали договір аж на 49 років. Бояться люди назавжди залишитися без паїв зі вступом у дію Закону про продаж землі. Як шанс на порятунок, вирішили написати колективне звернення до Президента, відповідь наразі чекають.

 

Через затяжні земельні баталії віра людей у справедливість згасає з кожним днем. Багато хто вже ладен чинити самосуд...

 

Автор: Богдана БАЛИЦЬКА

 

Підписуйтесь на канал Районки в Telegram, сторінку Районки в Facebook, спільнота в Viber

 

4
Супер
8
Сміх
40
Жах
54
Ганьба

 

 

Нет комментариев

Для того, чтобы добавить комментарий нужно войти на сайт. Если вы не зарегистрированы, это можно сделать здесь Регистрация.

Добавить комментарий
Комментарии публикуются только после проверки администратором сайта.

 

 

Новини за темою

Останні новини

Пологи (г.)