Який павук його вкусив?!

21 Серпня в 09:23  0  2483

Здоров'яЯкий павук його вкусив?!

За останній тиждень двоє чоловіків потрапили в лікарню через укуси павуків. Виявили його назву - це павук сак.

 

Минулої суботи родина Сергія і Любові Сур із села К.Роздори збиралася поїхати на море, але не судилося. Близько світанку схвилований Сергій збудив дружину щоб отримати бодай яку допомогу.

 

Мене вкусила оса!, - сказав чоловік.

 

Жінка ввімкнула світло і на подушці, де спав чоловік, побачила павука.

 

У Сергія нестерпно боліла вся рука. Потім стало ще гірше, нудило і туманило в очах, підвищилась температура. Біль розходився по всьому тілові. За словами Сергія, терпіти стало неможливо.

 

Подружжя поспішило до лікакрні.

 

Другий випадок стався позавчора, у понеділок, у селі Федорівка. Там чоловік працював у гаражі як раптом став жертвою такого ж павука. Сильний біль його також привів до лікарні.

 

Як розповідає Тетяна ОДИНЕЦЬ, завідувачка епідвідділом Пологівської СЕС, в обох випадках павуки мали світло-коричневий окрас та специфічний малюнок на спині у вигляді скрипки. Саки - маленькі павуки, менше 1 сантиметру, але є одними з найнебезпечніших павуків в Україні що можуть вкласти людину на лікарняне ліжко.
Їх укуси не є смертельними, але ще раз зауважу, що можуть сильно нашкодити здоров’ю людини. Також дуже не бажано щоб ці павуки кусали дітей, адже наслідки можуть бути непрогнозованими.

 

Отруйного павука особливо варто побоюватися людям з алергією.

 

Як допомогти?

 

Перша допомога при укусі отруйного павука полягає в наступному:
- місце укусу слід ретельно промити великою кількістю води, бажано з милом;
- уражену кінцівку знерухомити - зафіксувати за допомогою палиці, дошки;
- якщо місце укусу на нозі або руці, треба вище місця укусу накласти щільну пов'язку. Вона потрібна для того, щоб отрута не поширювалася по організму дуже швидко. Бажано, щоб людина прийняла горизонтальне положення;
- до місця укусу необхідно прикласти холодний компрес;
- рясно поїти;
- доправити до лікарні.

 

Потерпілі перебувають під медичним наглядом лікарів протягом 24 годин, якщо стан здоров’я погіршується, залишаються на стаціонарному лікуванні.

 

Лікар-епідеміолог Тетяна Сергіївна наголошує, що прямуючи до лікарні треба спочатку звернутися до свого сімейного лікаря, який, оцінивши ситуацію, зробить усі потрібні рекомендації і дії. У разі якщо подія трапилась у вихідний чи святковий день, треба одразу прямувати на прийомний покій.

 

Через те, що такі випадки почастішали в районі, працівники лікарні проінформовані щодо надання оперативної невідкладної допомоги.

 

Увага на сезонність!
Наприкінці літа та на початку осені отруйні павуки лютують. Вони відчувають останні теплі дні, тому стають більш вразливими. Через це й лізуть у помешкання. Треба бути уважними щоб не занести непроханих гостей на одязі, особливо коли повертаєтеся з городів чи природи. Також не треба залишати надовго відчиненими вікна та двері.

 

Кого боятися?
Усі павуки мають отруйні залози. Але тільки деякі з них становлять серйозну небезпеку для людини: їх отруйний апарат призначений виключно для безхребетних, і вони не можуть прокусити шкіру людини. В Україні є такі види павуків, які можуть завдавати шкоди людині: «чорна вдова» або каракурт, тарантул і бурий павук або сак. Останній і є грозою та причиною неприємностей на Пологівщині.

 

 

Каракурт (його назва перекладається досить «оптимістично» — «чорна смерть»). Він справді чорний, з червоними плямами на черевці. Його укус надзвичайно отруйний. Укушена людина відчуває біль, оніміння ніг, гарячкове збудження. Можливі головний біль, блювання, судоми. Одужання настає лише за два-три тижні. Тому за наявності подібних симптомів слід одразу звернутися до лікаря.

 

Першою допомогою може бути припалювання укушеного місця сірником або запальничкою, при цьому отрута розкладається. Але такий спосіб може бути дієвим лише в перші хвилини після укусу.

 

В умовах нашого регіону все частіше їх гнізда, яйцекладки, закоковані в кокони, мають вигляд кульок світло-солом’яного кольору розміром 7-15 мм, знаходяться на присадибних ділянках в цибулі, помідорах, картоплі, квасолі та інших городніх культурах. Помітивши павутину, обережно роздивіться рослинність, поруч з нею може сидіти каракурт. Найчастіше каракурт кусає, коли людина наступає на самку або придавлює її, тому при роботі на городі, в полі, під час відпочинку на природі будьте обережні.

 

 

Тарантул має розміри в середньому 3,5 см - це самка, а самець від 1,9 до 2,5 см.

 

Тарантули віддають перевагу приземленим районам, заливним луках, де є волога земля, що дозволяє без особливих труднощів виривати нори.

 

Тарантул має основний чорно-коричневий колір зі світлими плямами, лапи покриті шерстю.

 

 

Бурий павук або сак відрізняється наявністю специфічного малюнка на спині у вигляді скрипки. Місце укусу починає пекти, але вже через 7-8 годин виникає сильний біль, формується пухир з рідиною, що лопається і залишає після себе виразку, яка продовжує збільшуватися в розмірах. При цьому потерпілий може відчувати занепокоєння, біль по всьому тілу, температура тіла підвищується.

 

Укус може бути смертельним для маленьких дітей.

 

Автор: Людмила СОВА

 

Підписуйтесь на канал Районки в Telegram, сторінку Районки в Facebook, спільнота в Viber

 

5
Супер
2
Сміх
94
Жах
1
Ганьба

 

 

Нет комментариев

Для того, чтобы добавить комментарий нужно войти на сайт. Если вы не зарегистрированы, это можно сделать здесь Регистрация.

Добавить комментарий
Комментарии публикуются только после проверки администратором сайта.

 

 

Новини за темою

Останні новини

Пологи (г.)