Пасіка та посівний сезон: чи буде дружба?

27 Лютого в 13:02  0  2918

На районіПасіка та посівний сезон: чи буде дружба?

Пасічників та виробників сільгосппродукції постійно закликають до співпраці. Для цього організували зібрання аграріїв та пасічників аби обговорити всі питання щодо роботи на полях.

 

Дуже часто трапляються випадки, коли через неорганізовані дії аграріїв страждає бджільництво. Не відчувають дискомфорт тільки зареєстровані пасіки, з якими узгоджують обробку полів та місце розташування пасіки.

 

 

“Обробка рослин пестицидами, отрутохімікатами — це найболючіше питання, бо має негативний вплив на бджіл. Організували зібрання для того, аби налагодити взаєморозуміння двох сторін. Можливість ставити пасіку в різних місцях, умови встановлення та транспортування, дії аграріїв під час обробки сільськогосподарської продукції — саме це і будемо обговорювати ”, — прокоментував Віктор Поляк, начальник Пологівського районного управління ГУ Держспоживслужби в Запорізькій області.

 

Офіційно на Пологівщині зареєстровано тільки 100 пасік, при цьому фактично активними є близько 300. Якщо пасіку зареєстровано, то аграрії зобов'язані:

 

— враховувати місце розташування пасіки під час обробки добривами полів;

— використовувати якісні, дозволені добрива;

— попереджати пасічників не менше ніж за 2 доби, якщо обробка здійснюється наземними пристроями;
— за 3 доби у випадку використання авіації;
— повідомляти дату обробки, назву препарату та його термін дії;
— при хімічній обробці попереджати власників пасік, що знаходяться від поля на відстані до 10 км.

 

Пасічники повідомляють, що бджільництву важко розвиватися у Пологівському районі. Скаржаться, що сіють лише рапс та пшеницю, а інших видів посіву нема. Крім того, той самий рапс має в собі антибіотики, через що вже мед купують задешево: ці домішки помітно тільки після експертизи меду перед продажем.

 

А провести дослідження під час самого “мору” на наявність сторонніх препаратів можливо тільки в Києві, і це дуже дорого:

 

“Дізнавшись, скільки воно коштує, практично всі відмовляються від досліджень”, — зазначає Юрій Крвчук, начальник протиепізоотичної роботи управління безпечних харчових продуктів та ветеринарії ГУ Держспоживслужби в Запорізькій області.

 

 

Нагадаємо, що позаминулого року кілограм меду коштував 50 гривень, а вже цього — 24...25 гривень.

 

Для нормального функціонування пасік необхідно постійно сідати за стіл переговорів, домовлятися і виявляти взаємоповагу до бізнесу одне одного, бо закон природи передбачає, що поле не може без бджіл, як бджола без меду.

 

Автор: Євгенія ГОНЧАРОВА-КЛЮЄВА

 

Підписуйтесь на канал Районки в Telegram, сторінку Районки в Facebook, спільнота в Viber

 

5
Супер
4
Сміх
15
Жах
27
Ганьба

 

 

Нет комментариев

Для того, чтобы добавить комментарий нужно войти на сайт. Если вы не зарегистрированы, это можно сделать здесь Регистрация.

Добавить комментарий
Комментарии публикуются только после проверки администратором сайта.

 

 

Новини за темою

Останні новини

Пологи (г.)