Куйбишанин Костя. Звивиста історія одного партизана Есть фото

21 Листопада 2013 09:52  0  2268

ОсобистістьКуйбишанин Костя. Звивиста історія одного партизана

Капітан у відставці Костянтин Комаровський у період із 1941 по 1943 рік брав участь у бойових діях у партизанському загоні Данила Кривулі. Сьогодні партизан живе у селищі Куйбешеве, у старенькій хатинці, що мовчазно причаїлася на околиці, разом зі старенькою, вже негожою від років та хвороб дружиною. Але як він її любить! Сам готує їсти, хазяйнує, піклується про неї, наче про дитину. У далекому 1943 по сім верств ходив до неї, бо так вже запала йому в душу молода кучерява Валентина. Разом вони нажили трійко дітей - двох синів і доньку.

 

Ми познайомилися із Костянтином Костянтиновичем під час робочої поїздки до Куйбишевого. У гості до партизана поїхали разом із головою районної організації ветеранів Галиною Панасевич. Колишній партизан зустрів нас із радістю, запросив до хати, розповів про своє життя. Дідусь-астматик вже не перший рік намагається отримати у Бердянську квартиру, та все марно: навіть у чергу не ставлять.

 

- Ми із дружиною вже не гожі, а морське повітря нам дуже потрібне. Та річ не тільки у морі. У цьому старому будинку немає елементарного, що потрібно старим людям. Ото так, восени побанилися - і аж до наступної весни, а про туалет я мовчу, наш туалет - он те відро, - бідкається співрозмовник. Живуть старенькі і не скаржаться нікому.

 

Сьогодні Костянтин Костянтинович не може отримати квартиру, а колись біг під кулі, захищаючи Батьківщину. Багато років він вчителював у Куйбишевському районі, викладаючи історію, працював директором школи. Про свої подвиги партизан частенько розповідав учням, та й зараз проводить уроки мужності у школах, куди його запрошують.

 

 

Костянтин Костянтинович із гордістю пригадує, із ким доводилося воювати, працювати, пам’ятає кожну людину, яка зіграла свою роль у його житті. Сам він вже давно не той Костя-партизан, хоча нас зустрічав у формі. Народився він на Петропавлівщині Дніпропетровської області. Коли почалася війна, батько із братом пішли на фронт, а він залишився вдома. Одного разу до юнака підійшов змоклий від дощу офіцер і попросив перевести його із вояками через річку, бо партизани підірвали міст, а німці були вже у десяти кілометрах від райцентру. Хлопець їх перевів. Тоді Данило Кривуля, командир громадянського загону, покликав Костю у партизани. З того часу партизанське життя завирувало.

 

- Для організації боротьби у ворожому тилу райком партії створив партизанський загін. Загін мав 200 гвинтівок, 9 кулеметів, 330 гранат, 100 тисяч пат¬ронів, вибухівку та інше військове озброєння. У загоні також були радіоприймач та друкарська машинка, - згадує наш співрозмовник.

 

Герой нашої історії ходив у розвідку, носив пакети з боєприпасами за лінію фронту, проявляючи нечувану хоробрість та героїзм, доповідав тільки Данилу Кривулі, своєму головнокомандуючому. Якось був на межі життя і смерті через тяжке поранення в ногу. Один дід сховав його до себе у погріб і три дні годував, а тим часом нога розпухла так, що треба було щось робити. У лікарні Костю побачив німецький лікар, який зрозумів, що перед ним партизан, але не видав: натомість дав емульсію, щоб мазати ногу, та велів йти і не являтися більше на очі. Відтоді минули роки. Костянтин Комаровський їхав саме на курорт у Сочі і зустрів там того самого лікаря, який просив: «Я тоді тебе гестапівцям не здав, а ти тепер мене КГБ не здай. Я хочу повернутися у Німеччину».

 

- Я його ніколи не забуду. Він міг мене здати ворогу, але не зробив цього, – очі Костянтина Костянтиновича горять, як колись. І хоч на скронях засніжило, а борода вибіліла, ми відчули, що в душі наш співрозмовник - усе той же Костя партизан.

Історія нашого героя, яка розпочалася тоді, як перший фашистський чобіт ступив на радянську землю, звивиста і по-своєму яскрава. Доля Костянтина Комаровського – це матеріал для бестселеру, адже усю її ніяк не вмістить сторінка нашої Газети.

 

 

Підписуйтесь на канал Районки в Telegram, сторінку Районки в Facebook, спільнота в Viber

 

0
Супер
0
Сміх
0
Жах
0
Ганьба

 

 

Нет комментариев

Для того, чтобы добавить комментарий нужно войти на сайт. Если вы не зарегистрированы, это можно сделать здесь Регистрация.

Добавить комментарий
Комментарии публикуются только после проверки администратором сайта.

 

 

Новини за темою

Останні новини

 

 

Пологи (г.)