Куди пологівцям паркувати автомобілі? Або стаю де хочу

20 Січня в 12:38  0  2613

Події містаКуди пологівцям паркувати автомобілі? Або стаю де хочу

На сьогоднішній день у нашому місті існує проблема з місцем паркування для автомобілів

 

Насамперед проблемне місце в центрі міста, зона “Хитрого ринку”. Виходячи з цієї проблеми водіям не залишається нічого окрім того, щоб паркуватися куди прийдеться. Ледь не кожного дня машинами забита проїзна частина. Ця ситуація дуже небезпечна для пішоходів, звісно підвищує ризик аварій, й наражає самих водіїв на штрафні санкції.

 

 

Коментує міський голова Юрій Коноваленко:
Спеціально облаштованих парковок у комунальній власності немає, є лише місця для зупинки автотранспорту - спеціальні кишені на проїзній частині. Вони не заважають дорожньому руху, плата за стоянку там не береться. На жаль, водії зупиняються де доведеться, чим порушують правила парковки.

 

Кілька років тому відводили платне місце під парковку на території автовокзалу, сьогодні там існує безоплатна зупинка автотранспорту у відведений для того час. Кошти, отримані за недотримання правил паркування, йдуть до держбюджету.

 

 

Надходжень у міський бюджет від штрафів практично немає.

 

Досвід країни
Вже рік переважно у Львові та Луцьку активно працює служба інспекторів з паркування, які за час своєї діяльності виписали понад 30 тисяч штрафів на суму близько 12 млн грн.

 

Оскільки закон передбачає надання водіям 50% знижки у сплаті штрафів в 10-ти денний термін, з цієї суми до місцевої казни надійшло 6 млн грн. Погодьтеся, це вже непоганий результат.

 

Інспектори тепер здійснюють нагляд, це дисциплінує водіїв і підвищує рівень культури паркування (як мінімум культура сплати в 10-ти денний термін - практично 100%).

 

У Запоріжжі створять службу інспекторів з паркування
На базі департаменту правового забезпечення Запорізької міської ради створять новий підрозділ - службу інспекторів з паркування. Таке рішення прийняли депутати міської ради.

 

Минулого року Верховна Рада України розширила повноваження органів місцевого самоврядування в сфері безпеки дорожнього руху, дозволивши приймати на службу інспекторів з паркування. Подібні служби вже створені та успішно працюють у багатьох містах України. Фахівці департаменту правового забезпечення міської ради ознайомилися з діяльністю інспекторів в інших обласних центрах та розробили концепцію подібної служби для Запоріжжя. Її планують створити на базі саме цього департаменту, оскільки його спеціалісти супроводжують діяльність адміністративної комісії та мають досвід у співпраці з різними структурами щодо примусового стягнення штрафів за адміністративні правопорушення.

 

Новостворена служба перевірятиме, як водії дотримуються правил зупинки та стоянки. У випадках, коли будуть виявлені факти порушення цих вимог, інспектори матимуть повноваження накладати штраф у розмірі до 510 гривень. Якщо ж машини створюватимуть небезпеку для оточуючих - навіть примусово евакуювати такі авто на штрафмайданчики. Інспектори матимуть право виносити постанови за відсутності водія. У таких випадках штрафи накладатимуть на власників авто або керівників юридичної компанії, якій ця машина належить.

 

Штрафи інспекторів будуть надходити до місцевого бюджету. Депутати підтримали рішення про створення служби.

 

Автор: Альона КОВАЛЬОВА

 

Підписуйтесь на канал Районки в Telegram, сторінку Районки в Facebook, спільнота в Viber

 

13
Супер
15
Сміх
25
Жах
58
Ганьба

 

 

Нет комментариев

Для того, чтобы добавить комментарий нужно войти на сайт. Если вы не зарегистрированы, это можно сделать здесь Регистрация.

Добавить комментарий
Комментарии публикуются только после проверки администратором сайта.

 

 

Новини за темою

Останні новини

Пологи (г.)