Унікальну знахідку археологів на Пологівщині досліджували у Європі, Азії та Америці Есть фото Есть видео

28 Грудня 2020 08:23  0  1162

У регіоніУнікальну знахідку археологів на Пологівщині досліджували у Європі, Азії та Америці

Результатом наукової роботи стала колективна монографія науковців 7 країн, видана на трьох мовах. Днями нову книгу презентували в БДПУ

 

Влітку 2018 року археологічна експедиція БДПУ і бердянського археологічного товариства «Ольвія-Арго» під час розкопок курганів під Пологами виявила унікальну знахідку - прикрашений бронзою дерев'яний ціпок віком близько 5000 років. Це один з найдавніших символів влади, коли-небудь знайдених в Україні.

 

 

Унікальну знахідку бердянських археологів досліджували в Європі, Азії та Америці

Новина відразу розлетілася по всіх центральних медіа країни, а фахівці назвали знахідку однією з найбільших археологічних сенсацій року. Майже два роки посох вивчали провідні вчені та лабораторії України, США, Великобританії, Німеччини, Польщі, Росії та Казахстану. Результатом наукової роботи стала колективна монографія «Пологівський посох (досвід міждісціплінарного Вивчення)», видана українською, російською та англійською мовами.

 

Днями, завдяки керівникам археологічної лабораторії БДПУ Валентини Папанов і археологічної лабораторії ЗНУ Геннадія Тощева, вдалося зібрати в мережі цілу плеяду вчених кількох країн. Приводом для онлайн конференції стала презентація книги про унікальну знахідку.

 

Як зазначила декан гуманітарно-економічного факультету БДПУ Тамара Макаренко, археологічна лабораторія вже є певною візитною карткою вузу. А професор Донецького національного університету ім. Василя Стуса - Роман Литвиненко в цілому високо оцінив роботу курганної експедиції БДПУ, якою керує Валентина Папанова, зазначивши, що експедиція Бердянського університету в останні роки стала постачальником найбільш цікавих матеріалів курганних розкопок з півдня України.

 

 

Науковий консультант бердянської експедиції, автор ідеї і один із співавторів монографії - Геннадій Тощев підкреслив, що цей новий для української археології науковий досвід - тільки початок дослідження Пологівського палиці.

 

Як підкреслила автор унікальної знахідки - Валентина Папанова, подібне всебічне вивчення артефакту було б неможливим без міжнародної кооперації вчених.

 

Співавторами монографії стали і молоді бердянські вчені: аспірант БДПУ, старший лаборант археологічної лабораторії Олексій Короткий та магістр історії та археології, краєзнавець, голова бердянського археологічного товариства «Ольвія-Арго» Федір Каїра.

 

Зараз книга вийшла обмеженим тиражем. Але прагнучи, щоб про досягнення наших археологів дізналася широка аудиторія, і видання надійшло також в зарубіжні бібліотеки, бердянські археологи збирають кошти на додатковий тираж книги, і сподіваються на допомогу небайдужих до нашої історичної спадщини.

 


Джерело: pro.berdiansk.biz

 

Підписуйтесь на канал Районки в Telegram, сторінку Районки в Facebook, спільнота в Viber

 

9
Супер
3
Сміх
1
Жах
0
Ганьба

 

 

Нет комментариев

Для того, чтобы добавить комментарий нужно войти на сайт. Если вы не зарегистрированы, это можно сделать здесь Регистрация.

Добавить комментарий
Комментарии публикуются только после проверки администратором сайта.

 

 

Новини за темою

Останні новини

 

 

IMG_8942.jpg

Пологи (г.)