Людина або оскверняє землю, або її освячує, залежно від того, як вона живе

19 Квітня 2014 12:11  0  2912

ОсобистістьЛюдина або оскверняє землю, або її освячує, залежно від того, як вона живе

Днями до редакції знову завітав гість – настоятель Кінськороздорівського храму, протоієрей Віктор Яремчук. Отець Віктор розповів про поїздку до села, в якому минуло його дитинство, та про те, на яку глибоку та важливу думку наштовхнула його подорож. Будучи духовною та мудрою людиною, священик ніколи не оминає події, які зустрічаються на його життєвому шляху, адже все це підказки.

 

- Нещодавно я побував у селі, де жив у 60-х роках разом із дідусем та бабусею, до яких батьки мене відправляли щоліта. Дід та баба переїхали до села Приморське Василівського району з Полтавщини, щоб бути на старість ближчими до своїх дітей, які жили у Запоріжжі.

 

- У мене з дитинства залишилися дуже приємні спогади про село Приморське. Хата, яку купили дід з бабою, була світла і затишна. Поруч ріс абрикосовий садочок, в якому зеленіла висока шовковиста трава. На Великдень абрикоси зацвітали і, здавалося, село перетворювалося на рай. Коли вже достигали плоди, моєю задачею було зривати абрикоси, поки вони не впали у траву, та лузати їх. Дерева навкруги стояли, хоча й старі, але розлогі та тінисті. Природа дихала добром, спокоєм, заряджала несказанною енергією та силою. Це надзвичайно теплі та приємні спогади, - з натхненням згадує Віктор Яремчук.

 

Село Приморське було розташоване на річці Конка. І поруч там існував куточок духовності – сільська церква, монастир. Будучи малим хлоп‘ям, Віктор навіть не уявляв, що за кілька десятків років повернеться до храму священиком. Щодня правлячи службу, отець Віктор дуже стомлювався, однак та краса, яка його оточувала, дарувала фізичну силу та спокій душі. Довгими годинами святий отець міг відпочивати думками, промовляючи до природи, яка дихала життям та нагадувала про найкращі дитячі роки.
Віктор Яремчук вже 17 років служить службу в Кінськороздорівському храмі. Майже стільки він не був у рідному селі. Цього року вирішив з‘їздити туди, щоб подивитися, в якому стані монастир. Однак тому, що побачив, не зрадів.

 

- Немає вже тієї райської природи у моєму селі. Дерева вирубали, бо не було чим топити, - замість них виріс чагарник. Навколо валяються пластикові пляшки, пакетики, бляшанки. На місці раю смітник, пекло, - з гіркотою розповідає священик. - Я думаю, ця метаморфоза почалася у 90-х роках. Коли людям заборонялося ходити до церкви, на них не було гріха. Коли заборону було знято, люди могли вільно прийти до Бога, але вони це проігнорували. Зараз ніхто не забороняє, і гріх вже зостається на людях. Все це відбивається на навколишньому світі. Ми не зуміли зберегти те, що залишалося, не змогли й накопичити щось своє, цінне. Тому наша земля перетворюється з раю на пекло.

 

Отець Віктор зазначає, що, проживаючи тривалий час у Роздорах, не помічає таких різких змін, адже не помічає цю поступовість, ці зміни, які замилюють око. Інакше було із селом Приморським. Яскрава та позитивна картинка, яку запам’ятав Віктор Яремчук, враз змінилася похмурою та страшною.

 

- Кажуть, що дух творить форму: яка людина, те навколо неї і твориться. Людина або оскверняє землю, або її освячує, залежно від того, як вона живе. Тому природа - це віддзеркалення нашої душі. До чого мої спостереження? Я хочу попередити людей: природа змінюється у негативний бік, і винні в цьому ми. Якщо люди хочуть, щоб у них було майбутнє, щоб їх діти жили, а не чахли, вони мають починати змінюватися. Потім все зміниться навкруги. А без Бога це зробити неможливо, - впевнений Віктор Яремчук.

 

 

Підписуйтесь на канал Районки в Telegram, сторінку Районки в Facebook, спільнота в Viber

 

0
Супер
0
Сміх
0
Жах
0
Ганьба

 

 

Нет комментариев

Для того, чтобы добавить комментарий нужно войти на сайт. Если вы не зарегистрированы, это можно сделать здесь Регистрация.

Добавить комментарий
Комментарии публикуются только после проверки администратором сайта.

 

 

Новини за темою

Останні новини

 

 

Пологи (г.)