Сучасна освіта: в Україні відкривають незвичайні школи без вчителів

4 Вересня в 17:06  0  891

На Вкраїні та у світіСучасна освіта: в Україні відкривають незвичайні школи без вчителів 

В Овідіополі Одеської області відкрили незвичайну школу, в якій діти будуть навчати один одного, а також слухати лекції відомих експертів у режимі онлайн. Такі школи вже з'явилися в декількох районних центрах, в Сараті, Червоних Вікнах, Кодимі, Біляївці та н.п. Усатове.


Радник голови Одеської ОДА з питань освіти і науки Станіслав Дрогаєв розповів, що такі школи організовують згідно з педагогічними принципами індуса з Британії Сугата Мітра, який досліджував самоосвіту індійських дітей і довів, що будь-яка дитина в компанії однолітків може за дев'ять місяців оволодіти комп'ютерними навичками на рівні офісного клерка.


"СОУП організовують на базі місцевих бібліотек, будинків культури та шкіл. Змішане фінансування — частину коштів виділяє місцева влада, частину — бізнес і благодійні фонди. Зовсім скоро стартує програма навчання співробітників СОУП проектному менеджменту, інноваційним освітнім методам і техніці побудови спільнот. Наша мета — організація таких навчальних просторів у всіх великих селищах області та об'єднання їх в єдину мережу. Ми хочемо, щоб кожна дитина мала доступ до сучасної освіти і місце, в якому можна розкрити свій потенціал і повірити в свої сили", — говорить Дрогаєв.


За його словами, співробітники СОУП — не вчителі. "Вони наставники і мотиватори для дітей. Навчання відбувається за трьома напрямами. Зокрема, діти вчаться створювати проекти бюджетів, шукати кошти на реалізацію проектів, вивчають ІТ-напрям, дизайн, вчаться веб-дизайну, а також працюють у розмовних клубах і за допомогою трансляції "Хмари бабусь" вивчають англійську мову. Це всесвітній проект Мітри — дві тисячі англійських пенсіонерок, колишніх учителів, які викладають онлайн", — зазначив чиновник.


Навчання в такій школі безкоштовне, пройти його можуть всі бажаючі — діти від 8 до 16 років. Зазначимо, перший подібний коворкінг для підлітків відкрили в Арцизі в 2014 році. Його організували на базі читального залу місцевої бібліотеки. На сьогодні в СОУП-Арциз діють гурток програмування, англійський розмовний клуб, журналістський гурток, а також проходять виставки місцевих художників і літературні вечори.


Арцизький СОУП знаходиться в міській районній бібліотеці, овідіопольський — при гімназії, а в Комінтернівському – при недільній школі храму Святої Великомучениці Варвари.

 

Нашли ошибку? Выделите и нажмите Ctrl+Enter   Система Orphus

 

 

 

Loading...

 

Нет комментариев

Для того, чтобы добавить комментарий нужно войти на сайт. Если вы не зарегистрированы, это можно сделать здесь Регистрация.

Добавить комментарий
Комментарии публикуются только после проверки администратором сайта.

 

Новини за темою

Останні новини

Loading...
Loading...

 

 

 

 

 

 

hev4enko_okna.jpg

Пологи (г.)