Чи здійсняться мрії про будівництво нової багатоповерхівки у Пологах

22 Січня в 09:10  0  2620

Події містаЧи здійсняться мрії про будівництво нової багатоповерхівки у Пологах

Питання оренди житла, а особливо в нашому місті, було, є і залишається проблематичним.

 

По-перше, власники квартир встановлюють високі ціни, які шокують.

 

По-друге, пропозиції квартировласників часто не відповідають умовам проживання щодо заявлених цін.

 

По-третє, пропозиції вільних квартир під оренду катастрофічно не вистачає. Адже житловий фонд у Пологах протягом останнього півстоліття майже не розвивається, а навпаки.

 

Отже, про все по черзі.

 

Оренда неадекватної вартості

 

Вартість орендованого житла нині в Пологах коливається від 400 до 4000 грн, залежно від місця розташування.

 

Вартість оренди квартири у центрі міста від 700 до 4000 грн. На Червоному висілку, ПЛМГ та ОЕЗі цінник від 500 до 3000 грн. Мікрорайони Аврора та Кагалін від 400 до 2000 грн.

 

Деякі орендодавці визначають суму оплати, не зважаючи на жахливі умови свого житлового приміщення.

 

Купити - дешевше, якщо є гроші


Ціна на купівлю нерухомості на Пологівщині коливається від 4 500 $ до 50 000 $.

 

Є рідкісні варіанти купівлі в розстрочку. В основному за особистою домовленістю з власником.

 

Моніторинг цін продажу житлових приміщень у Пологах:

 

- 1 кімнатна квартира від 4 000 до 9 000 $

 

- 2 кімнатна від 13 000 до 15 000 $

 

- 3 кімнатна від 15 000 - 22 000 $

 

- 4 кімнатна 25 000 $

 

Будинки від 4 500 $ до 30 000 $

 

Взяти вигідний кредит реально?


З 2001 року в Україні діє Програма молодіжного кредитування: «Програма молодіжного житлового кредитування передбачена Постановою Кабінету Міністрів України від 21 травня 2001 року № 584 «Про порядок надання пільгових довготермінових кредитів молодим сім’ям та одиноким молодим громадянам на будівництво і придбання житла».
Ця Постанова регулює, на яких умовах і кому може бути наданий молодіжний кредит.


У списки людей, яким надано право на молодіжне кредитування, входять молоді вчені, багатодітні сім’ї, учасники АТО, майстри спорту, сім’ї, в яких виховуються діти з інвалідністю, одинокі матері і люди, які мають граничний вік, тобто до 35 років. Вони в обов’язковому порядку включаються в ці списки. Якщо тому, хто бажає оформити такий кредит більше 35 років, він втрачає цю можливість.
Учасники програми сплачують перший внесок, це, як правило, 6% від загальної вартості. І далі протягом 30 років виплачують кошти за житло.


У Пологах є два об’єкти, побудованих за такою програмою. Це будинки по вул. Східній та вул. Єдності.

  

Чи здійсняться мрії про будівництво нової багатоповерхівки 


Місцева влада має надію


Чи є в планах розвитку міста зведення новобудов, замислились ми. І про це запитали у нашого міського голови Юрія Коноваленка.


Ми плануємо такий крок. В нашому місті по вулиці Грибоєдова (ред. - на м-ні ОЕЗ) стоїть недобудова, власник якої невідомий. У зв'язку з цим наші юристи займаються питанням визнання цієї недобудови безхазяйним майном та передачі її у власність громади. Перш ніж зробити такий крок, недобудова була обстежена експертами. Спеціалісти заявили, що можливо добудувати ще три поверхи. Як тільки міська рада стане власником цього майна, будемо замовляти та розробляти проект добудови. Це дасть можливість молодим сім'ям або учасникам АТО подати заяву на право кредитування житла.

 


Очільник громади також зазначив, що власним балансом бюджет громади не спроможен реалізувати такий проект з нуля, бо приблизна ціна питання 40 - 50 млн грн.

 


Раніше ми подавали заявку на конкурс до німецького фонду щодо фінансування будівництва житла у Пологах. Успішно його пройшли, але на той час ми не мали документів, які підтверджують право власності на недобудову. Фонд був готовий профінансувати будівництво в розмірі 25 - 30 млн грн.


Міський голова повідомив, що планує на кінець квітня отримати рішення суду щодо визначення права власності на цей об’єкт і як тільки це станеться, буде подано оголошення щодо фінансування відповідними фондами молодіжно житлового кредитування або ж Фондом сприяння будівництву учасникам АТО.

 

В будинку про який йшла мова передбачається будівництво від 32 до 36 квартир.


Це питання в активній дії. Є вичерпний пакет чинних документів. Якщо ми зможемо завершити будівництво протягом 3 - 5 років, це буде невеликою, але перемогою для нашого міста. За ринковими цінами оренди та продажу житлових будівель наше місто дійсно вважається одним з перших у рейтингу “високої вартості”. Ціни на нерухомість, на жаль, прирівнюється до рівня обласного Запоріжжя - додав Юрій Коноваленко.

 

Автор: Альона КОВАЛЬОВА

 

Підписуйтесь на канал Районки в Telegram, сторінку Районки в Facebook, спільнота в Viber

 

34
Супер
13
Сміх
13
Жах
25
Ганьба

 

 

Нет комментариев

Для того, чтобы добавить комментарий нужно войти на сайт. Если вы не зарегистрированы, это можно сделать здесь Регистрация.

Добавить комментарий
Комментарии публикуются только после проверки администратором сайта.

 

 

Новини за темою

Останні новини

Пологи (г.)