Пологівцям хамлять у транспорті не водії, а самі пасажири! 
16 Липня 2015 12:33 0 2464
Маю думку
Нещодавно, газета «Районка» провела опитування на тему «Де ви стикаєтесь із хамством найчастіше?». І, як не дивно, пологівці скаржаться не на сфери обслуговування (крамниці, лікарні чи кафе), а на хамство у громадському транспорті та у чергах.
Прикро, що останнім часом хамство стало нормою життя. І так всюди – в автобусах, на зупинках, на дорогах, в державі та сім'ї. Люди, вам не набридло грубіянити?
«Районка» вирішила знайти відповідні поради: «Як реагувати на хамство?» і чи варто взагалі його сприймати близько до серця?
Спосіб перший. Шкода таких людей...
Відповідайте на хамство толерантно, піднявши брову! Нерідко хамство – захисна реакція людини на свої комплекси. А так, як це проблема хама, поставтеся до нього, як до убогого. Це різко змінить його плани щодо подальшого «бруду» у ваш бік.
Хамство гарно «лікується» ввічливістю. Вам хамлять, а ви йому: «Чи бачите, куме, я не маю наміру розмовляти з Вами в такому тоні», або «Шановний, Ви, мабуть, обмовилися, і з кимось сплутали мене». Звичайно, від ввічливого поводження хами губляться, столбенеют і з переляку йдуть на контакт.
Хами прагнуть до відповідного хамства – підживлюються енергетикою конфлікту. Дайте відповідь доброзичливою посмішкою і спокійним поглядом в очі. Таким чином, ви самі починаєте контролювати ситуацію.
Спосіб другий. У відповідь хамство (за нами не постоїть)
«Це тільки на добро треба відповідати добром. На зло треба відповідати справедливістю.» (Конфуцій)
У деяких випадках, для психіки корисніше відповісти хамством. Тому що, якщо промовчите – будете потім думати, як би могли відповісти: і так, і ось так, і ще ось як. Станете себе накручувати, і, в результаті, виплеснеться весь негатив на кого-небудь з близьких.
Як сказав один розумний чоловік: «для хама немає храму». А тому, іноді їх корисно «ставити на місце». Хоча б для того, щоб іншим настрій не псували. Хамів потрібно виховувати. Відмовчування переконує їх у безкарності. Чим частіше хамові відповідають на хамство, тим рідше у нього виникає бажання хамити.
Недолік такого способу: відповідь на хамство не допоможе вам зберегти свою гідність, а лише зрівняє вас із хамом. «Око за око» - найкоротша дорога опуститися до рівня хама і негідника.
Спосіб третій. З гумором (це вищий пілотаж)
На хамство треба відповідати посмішкою з виразом обличчя «ну ти і дурень!», або сміхом. Це викличе у хама бурю емоцій, які вас можуть ще більше розсмішити. Намагайтеся відповісти так красиво, щоб ваше слово залишилося останнім, і дуже «придушило» людину, яка вам грубіянить.
Спосіб четвертий. Повний ігнор!
Хамства у світі стільки, що його потрібно просто ігнорувати. Найкраща відповідь на хамство – байдужість. Намагайтеся обходити таких типів стороною – набагато легше переносити їх здалеку, та й шкода їх завжди – це ж треба до такого життя їм було дійти, щоб на всіх так відриватися! Покажіть хамові, що не бачите і не чуєте його.
А ще, є дуже вдалий вірш Миколи Бобрешова, щоправда, на російській мові:
Хамство – это образ жизни
Тех, кто нелюбим судьбою,
Хамство – это скудность мыслей
И ущербность пред тобою!
Грубость – это хамство тоже
Тех, кто недалёк умом,
Аргумент найти не может
И шагает напролом!
В спорах, как компьютер, виснет -
Непорядок с головой!
Хамы все, несчастны в жизни
И обижены судьбой!
Потому, они борзеют,
Трудно им без хамства жить,
По другому не умеют,
А умеют лишь, хамить!
С хамом, лучше не встречаться,
Фишка в этом, только в том:
С умным будешь ты общаться,
Станешь сам богат умом!
Підписуйтесь на канал Районки в Telegram, сторінку Районки в Facebook, спільнота в Viber
Новини за темою
Останні новини