Чи можна платити за світло за розрахунковими книжками?

2 Лютого в 09:43  0  2619

Запитай у "РАЙОНКИ"Чи можна платити за світло за розрахунковими книжками?

   Доброго дня, шановні працівники газети «Районка». Дайте, будь ласка, відповідь на сторінках вашої газети на таке питання: чому квитанції з оплати електроенергії приходять із запізненням на 1 місяць? Наприклад, у грудні платимо за жовтень, в січні будемо платити за листопад і т. д. Хоча за квитанцією стоять числа з 3.10.2011 по 1.11.2011. Але це фактично за жовтень. Захотіли інспектори Енергонагляду з'єднати два місяці разом - так і зробили. А ми повинні за ту різницю, що вище норми, за вищими тарифами сплачувати. Яке інспектори мають на це право? Чому нам не дають розрахункових книжок? Тоді б такої заборгованості не виникало. Ті люди, які платять за розрахунковими квитанціями, принесеними інспекторами Енергонагляду, ті будуть платити і за розрахунковими книжками, хто раніше не платив - той і не буде. Інспектори нехай перевіряють і продовжують боротися з боржниками й далі (лічильники знаходяться на майданчиках сходових клітин).

 

   З повагою мешканці вул. Дружби 109, 107, 103, 76, 74, 78.

 

   Лист прокоментував заступник начальника з енергозбуту Пологівського РЕМу Віктор Лось.

 

   Взаємовідносини між побутовими споживачами електричної енергії та енергопостачальником регулюються Правилами користування електричною енергією для населення (далі - ПКЕЕН), затвердженими Постановою Кабінету Міністрів України від 26.07.1999 року № 1357.

 

   Згідно з вимогами пункту 3 ПКЕЕН, договір про користування електричною енергією (далі - Договір) розробляється енергопостачальником згідно з Типовим договором про користування електричною енергією і укладається на три роки. Договір про користування електричною енергією вважається продовженим на рік, якщо за місяць до закінчення зазначеного терміну жодна із сторін не заявила про розірвання договору або про внесення до нього змін.

 

   У першому абзаці пункту 19 ПКЕЕН зазначено, що розрахунки населення за спожиту електричну енергію здійснюються за діючими тарифами (цінами) для населення на підставі фактичних показань приладів обліку.

 

   Згідно з вимогами пункту 22 ПКЕЕН, оплата спожитої електричної енергії може здійснюватись:
- за розрахунковими книжками;
- за платіжними документами, які виписуються енергопостачальником;
- за карткою попередньої оплати.

 

   Вимогою Договору, який укладається між ВАТ «Запоріжжяобленерго» та побутовим споживачем електричної енергії, визначено, що оплата спожитої електричної енергії здійснюється споживачем на підставі платіжних документів, наданих енергопостачальником.

 

   Отже, порядок та форма оплати спожитої електричної енергії визначаються за домовленістю сторін, враховуючи економічну доцільність того чи іншого порядку оплати, та зазначаються у Договорі про користування електричною енергією, оформленому між енергопостачальником та споживачем з урахуванням відповідних положень ПКЕЕН.

 

   Знімання показів приладів обліку електричної енергії проводиться споживачем щомісяця. Енергопостачальник має право контролювати правильність знімання показів приладів обліку електричної енергії та оформлення платіжних документів споживачем. За власним рішенням енергопостачальник має право самостійно знімати покази приладів обліку у споживача (вимоги пункту 21 ПКЕЕН).

 

   На сьогодні ПКЕЕН не встановлено метод (систему), згідно з якою енергопостачальник має визначати обсяг спожитої споживачами електричної енергії у розрахунковий період у разі прийняття ним рішення щодо проведення самостійного знімання показів приладів обліку у споживачів.

 

   Таким чином, у разі, якщо енергопостачальник знімає покази не в останній день календарного місяця, а в інші дні, зняті покази можуть бути визначені як фактичні та віднесені у рамках розрахункового періоду, за який споживач оплачує спожиту електричну енергію відповідно до умов Договору.

Автор: Лілія БІЛА

 

Нашли ошибку? Выделите и нажмите Ctrl+Enter   Система Orphus

 

 

Loading...

Всего комментариев: 8

Для того, чтобы добавить комментарий нужно войти на сайт. Если вы не зарегистрированы, это можно сделать здесь Регистрация.

 1  Споживач 02.02.2012 13:05
Считаю, что по книжкам было бы удобнее - получил зарплату и сразу за все услуги сплачиваешь. А квитанции - очень неудобно, все правильно: кто не платил, тот и не платит...
 2  Вадим 02.02.2012 14:00
Споживач , краще як в комуні все спільне ,ні зарплати ні грошей , ні книжок , нічого не потрібно , за тебе "хтось" приймає рішення іти взагалі нізащо не платиш .
 3  Яна   alt 02.02.2012 14:06
За электроэнергию платила всегда и вовремя, но в этом году столкнулась с проблемой----напряжение в доме(Карла-Маркса 511) равно 160 Вт!!! Уже 3 дня обращаюсь в РЭС, а дела нет-как не работал холодильник,так и не работает,а остальную технику и включать страшно.Когда дело подходит к повышению тарифов - здесь мы первые и вовремяи напоминать не надо,а как проверить качество снабжения- это надо звонить каждый день и спрашивать:А когда в нашем доме будет свет,за который я плачу? У компетентного начальника,руководителя РЭСа, как у хорошей хозяйки - должно работать все, а у нас такое впечатление,что зима пришла в середине июля и мы к ней не готовились!
 4  Вадим 02.02.2012 16:35
Яна 12 балів , в точку .
 5  Авдео 02.02.2012 21:18
Вадим, я как и вы поддерживаю Яну, но всегда есть НО!
Все мы знаем, что нам подают некачественную услугу, но никто из нас не обратился ни в одну инстанцию, а ограничился только звонками в тот же РЭС, который и виноват в не выполнении договора и взятых на себя обязанностей.
Так что часть вины лежит и на нас.
 6  ХАТАБЫЧ 02.02.2012 22:53
Поддерживаю Яну,мы в доме забыли что такое 220 В ,притом, что в доме газ , РЭС кивает на «Житло-Сервіс» , «Житло-Сервіс» на РЕС ,а еще дают совет - купите трансформатор,он вам выравняет напряжение,страна вечно зеленых помидоров
 7  Я 02.02.2012 23:38
Від мешканців вул.Східна. Ми підтримуємо мешканців вул. Дружба. Треба повернути розрахункові книжки. Як я платив - так і буду платити. Тільки своєчасно, місяць в місяць, а не із запізненням на місяць! Керівнику РЕМ необхідно розібратись, чому і для РЕМ буде краще розрахунки по книжках: оплата не через місяць після споживання, зменшаться витрати на папір, картридж для друку квитанцій і т.д. А контролери нехай будуть контролерами, нехай знімають показники і звіряють із проплаченою кількістю квт.
І не треба вигадувать міськводоканалу таких же квитанцій за воду. Хто не платив - той і не буде платить. Це не метод боротьби з неплатниками!
 8  Вадим 03.02.2012 13:42
Обленерго по всій Україні майже всі у власності олігархів . Так поміркуйте чи потрібні МИ їм , а в РЕСі та ПУЖКГ працюють такі самі люди як і ми , які нічого не вирішують і роблять свою роботу на скільки на скільки платять , а ми знаємо які в нас супер Європейські зарплати .
Добавить комментарий
Комментарии публикуются только после проверки администратором сайта.

 

Новини за темою

Останні новини

Loading...

agroglobal.jpg

evrostil_neww.jpg

Пологи (г.) 
Купить ортопедический матрас. Спальные ортопедические матрасы matras.kiev.ua.