«Гривня – це вже не гроші»! ЩО У ПОЛОГАХ МОЖНА КУПИТИ ЗА ОДНУ ГРИВНЮ

19 Вересня в 14:10  0  1176

Актуально«Гривня – це вже не гроші»! ЩО У ПОЛОГАХ МОЖНА КУПИТИ ЗА ОДНУ ГРИВНЮ

З року в рік ми спостерігаємо, як відбувається знецінення української валюти. Багато хто звикся з думкою: «гривня – це вже не гроші»! Та й справді, з кожним роком список того, що можна купити за одну гривню, зменшується. Газета вирішила провести дослідження і з’ясувати чи реально сьогодні щось купити на один "папірець" з Володимиром Великим.

 

БЮДЖЕТНИЙ БОРЩ
Насамперед вирушили шукати дешеву їжу. На прохання зважити овочів на гривню продавці ринку реагували по-різному.

 

"Це жарт такий? На гривню сьогодні нічого не купиш", – говорили одні, інші взагалі відмовлялися виконувати вимогу. Хто з продавців відізвався допомогти, знаходили найдрібніші овочі і віддавали їх нам. Здебільшого це була одна морквина чи цибулина. Невеличкий буряк обійшовся у 2 грн. Навіть невелике яблуко коштує на ринку 2,50 грн.

 

Продукти за 1 грн знайшли в маркетах. Якщо приділити достатньо часу вибору і зважуванню товару, можна підібрати хоч і мізерний, але борщовий набір. Дві цибулини середнього розміру обійшлися у 80 копійок, одна велика картоплина – у 70 копійок, а за невеликий буряк довелося заплатити 1 грн 20 копійок, в районі гривні обійшлась і одна морквина.

 

СІРНИКИ, ВАНІЛЬ ТА ЖУЙКА
Яблуко у супермаркеті виявилося не по бюджетній кишені, як і цукерки. Одна найдешевша шоколадна цукерка виявилася дорожчою за ліміт – близько 2 грн. За гривню купили жувальну гумку “live”.

 

Недешевим задоволенням виявилися найпростіші спеції в продовольчих крамницях міста. Пачка лимонної кислоти і мелений чорний перець коштують близько 3 грн. За гривню вдалося знайти ванільний цукор, пакувальний пакет і один одноразовий стакан. В більшості торгових точок за гривню пропонували тільки пакети.

 

ПАСТА І КСЕРОКОПІЯ
Після пошуків їжі вирушили до аптеки. Тут очікував повний крах.

 

Фармацевт на гривню пропонувала два напальчники по 50 копійок і одну смужку пластиру.
Із її слів, сьогодні навіть піпетка, пластинка звичайного глюконату кальцію і активованого вугілля коштують близько чотирьох гривень кожна. Зате вийшло скупитись в канцелярії і на пошті: там знайшлися календарик за 1 грн, файл за 40 коп, стержень для ручки за 80 коп. За гривню вдалося зробити ксерокопію одного аркуша А4. А ось марка на конверт обійдеться вже у 5 гривень.

 

РІЧНА ОРЕНДА ЗА 100 КОПІЙОК
Крім того, трохи більше ніж за одну гривню на рік можуть орендувати приміщення для своєї роботи різні організації, що утримуються за рахунок держбюджету. Таку постанову ухвалив Кабмін. До списку відомств, які мають такий привілей, внесли також установи, які утримуються за рахунок Пенсійного фонду і його філій.

 

Підведемо підсумки нашого “одногривневого” дослідження:

 

Під час розрахунку, брати гривню копійками відмовлялись, дехто чи то через жалість, чи глузуючи пропонував забрати товар задаром. Чого ж чекати нам завтра? Зважаючи на постійний ріст цін і здешевлення нацвалюти, навіть паперова гривня скоро дійсно перетвориться на «нічого не вартий» папірець. Але ж без якого й сотня буде не цілою!

 

Автор: Богдана БАЛИЦЬКА

 

Підписуйтесь на канал Районки в Telegram, сторінку Районки в Facebook, спільнота в Viber

 

Нашли ошибку? Выделите и нажмите Ctrl+Enter   Система Orphus

 

 

Нет комментариев

Для того, чтобы добавить комментарий нужно войти на сайт. Если вы не зарегистрированы, это можно сделать здесь Регистрация.

Добавить комментарий
Комментарии публикуются только после проверки администратором сайта.

 

 

Loading...

Новини за темою

Останні новини

Loading...
Loading...

СТРОЙОПТТОРГ_10_07_18.jpg

 

 

Пологи (г.)