Згідно до змін до КПК правоохоронців зобов’яжуть повідомляти про обшук

10 Жовтня в 06:55  0  1082

На Вкраїні та у світіЗгідно до змін до КПК правоохоронців зобов’яжуть повідомляти про обшук

Абсурд прийнятих змін до закону про обшук, - Матіос

 

Правоохоронним органам України, відповідно до змін до Кримінального процесуального кодексу, доведеться надсилати запит власнику приміщення, в якому потрібно провести обшук, про те, чи не хоче він добровільно віддати речі, які цікавлять слідство. Про це сьогодні сказав заступник Генерального прокурора – головний військовий прокурор Анатолій Матіос.

 

"Абсурд прийнятих змін до закону (до КПК – ред.) про обшук. Для того, щоб провести обшук тепер уведена новела, що слідчий чи прокурор зобов’язанні дати, у порядку статті 93 КПК власнику, мешканцю або винаймачу житла чи приміщення, в якому потрібно провести обшук, запит, чи не хоче добровільно він все віддати. Якщо немає відповіді, слідчий іде до судді, де повинен описати, що він збирається зробити обшук, при цьому зазначивши родові ознаки предмета. Тобто, сказати, що я шукаю ніж, який має надщерблену колодку чи заточене лезо, або хабар має номер такий-то, а на купюрі такий-то", - сказав він.

 

Далі, продовжив Матіос, після того, як слідчий чи прокурор отримав у судді дозвіл на обшук, має прийти на ці слідчі дії.

 

Водночас, за його словами, правоохоронці мають "постукати у двері" і сказати, що вони прийшли з обшуком. При цьому, правоохоронці для проведення слідчих дій мають дочекатися адвоката.

 

"І слідчий, і прокурори, які прийшли на обшук, стоять під дверима і чекають адвоката, який їде, наприклад, в Київ з Житомира", - додав він.

 

Крім того, зауважив головний військовий прокурор, відповідно до нових змін до КПК, неможливо обшукати людину, на якій є сліди злочину, тому що особистий обшук повинен проводитися у присутності адвоката.

 

 

Нашли ошибку? Выделите и нажмите Ctrl+Enter   Система Orphus

 

 

 

Loading...

 

Нет комментариев

Для того, чтобы добавить комментарий нужно войти на сайт. Если вы не зарегистрированы, это можно сделать здесь Регистрация.

Добавить комментарий
Комментарии публикуются только после проверки администратором сайта.

 

Новини за темою

Останні новини

Loading...
Loading...

 

 

 

 

hev4enko_okna.jpg

Пологи (г.)