ФОТОРЕПОРТАЖ: Новофедорівка: життя продовжується. Завдяки дітям. Есть фото

20 Вересня в 18:30  0  1021

На районіФОТОРЕПОРТАЖ: Новофедорівка: життя продовжується. Завдяки дітям.

Мандруючи селами, кореспонденти «Районки» вже можуть починати складати свою карту сіл Пологівського району. Не географічну, а щось на кшталт гуглівських емодзі – карти емоцій. З кожним відвіданим селом отримуєш нові враження, а точніше – дивуєшся, наскільки самотніми і здичавілими, самобутніми і непростими бувають людські осередки пологівських степів. Сьогодні ми розповідаємо про Новофедорівку, село, яке входить до Інженерненської  сільської ради, яке відірване від основної траси, а значить, для нього втрачений бонус у вигляді вдалого географічного розташування.


 

В селі працює фельдшерський пункт, хоча на момент нашого приїзду застати там живу душу,  здорову чи не дуже, нам не вдалося. Є відділення Укрпошти із зачиненими дверима і відсутнім графіком роботи:  воно і зрозуміло, на всю територію села - населення близько 300 осіб, ні хворіти, ні читати газети нема коли.

Найболючіше слово Колись. Воно пекучим докором бродить більшістю сіл, коле очі минулим життям. Колись в Новофедорівці був Клуб, дитячий садок, магазини і навіть власний музей. Тепер про них нагадують тільки занедбані, напіврозібрані будівлі. Наразі більшість їх функцій взяла на себе сільська школа. Директор в стінах закладу приймає сільські збори, гостей, прихистив залишки музею. Зі стендів на дітлахів обнадійливо дивляться герої минулих літ, які точно знають,  незабаром прийде світле майбутнє, залишилось трохи зачекати. В школі навчаються 30 дітей, саме вони роблять село живим, бо всі розуміють, якщо закриється школа, перекриється остання життєдайна судина. В першому класі цього року навчатиметься аж 4 первачки, наступного - є надія отримати одного.

Розуміючи плинність дитинства і умови, в яких ці діти ростуть, у центрі збудували сучасний дитячий майданчик,  тепер тут зранку до пізнього вечора лунає дитячий гомін. Щоправда, осінь вже внесла корективи в життя дітлахів – зараз вони старанно вчаться в школі.  

Ще кілька хвилин єдиною живою вулицею і розумієш - все! Окрім прекрасних краєвидів, вражень більше не буде. Але це не головне. Головне,  щоб в людей лишалась надія на світле майбутнє. Хоча б через призму радянських героїв.

 

Автор: Володимир БОЛЄСТЄВ, Марина АНДРУСИШЕНА

 

Підписуйтесь на канал Районки в Telegram, сторінку Районки в Facebook, спільнота в Viber

 

Нашли ошибку? Выделите и нажмите Ctrl+Enter   Система Orphus

 

 

Нет комментариев

Для того, чтобы добавить комментарий нужно войти на сайт. Если вы не зарегистрированы, это можно сделать здесь Регистрация.

Добавить комментарий
Комментарии публикуются только после проверки администратором сайта.

 

 

Loading...

Новини за темою

Останні новини

Loading...
Loading...

СТРОЙОПТТОРГ_10_07_18.jpg

 

 

Пологи (г.)