Знайомтеся - наш народний депутат

4 Жовтня в 08:45  0  1536

На районіЗнайомтеся - наш народний депутат

33-річна Марина Нікітіна, уроженка міста Гуляйполе, юрист за фахом. Раніше не займалась політикою і ніколи не працювала на державних посадах. Почувши звернення Володимира Зеленського про намір змінити країну, подала заявку і стала волонтером Зе! команди. Брала участь в організації та проведенні виборів Президента України на 82 окрузі, на парламентських виборах - кандидат у народні депутати від партії «Слуга народу», на яких отримала перемогу. Минулого тижня Марина Нікітіна вже провела перший прийом громадян у Пологах. Журналістам “Районки“ вдалось поспілкуватися із Мариною Вікторівною та дізнатись, яке воно - життя нардепа.


Розкажіть про Ваше нове життя в столиці вже у ролі депутата. Чим відрізняється від буднів малих міст, типу Гуляйполе—Пологи?
Життя в столиці, ритм роботи та графік дуже насичені. Не кожен провінціал витримає такий ритм. Відразу аби уникнути сімейного стресу забрали до столиці доньку, перевели в звичайну загальноосвітню початкову школу. Для дитини це важко, але бути без мами по 3 тижні було б ще важче. Зняли квартиру поруч з колегами, аби було зручно разом їздити на роботу, таким чином економимо на транспорті. Фінансово нелегко, адже жодних відшкодувань за транспорт і житло поки не отримували.

 

Щоденний графік - насичений: прокидаюсь о 6:00 ранку, збираю доньку до школи, о 8:00 кожного дня проходять робочі засідання з питань земельної реформи, зустрічі з експертами. О 10:00 розпочинається пленарне засідання, якщо це пленарний тиждень, або робота в комітеті, якщо комітетський. В перервах зазвичай проводимо засідання міжфракційних груп або фракції. Часто такі засідання призначаємо після 18:00. Додому потрапляю після 20:00, іноді й пізніше...Часу на особисті справи геть не лишається. Але, пройшовши організацію і процес президентських та парламентських виборів, цей графік мене не лякає, і я витримую. Темпи шалені, але інакше ми не можемо собі дозволити. Часу на все дуже мало. Матеріали до законопроектів читаю вночі та у пробках в транспорті по дорозі на роботу та назад. Сплю зазвичай по 4-5 годин…

 

Чи мали близьке спілкування з Гарантом? За яких обставин, Ваші враження?
Мала, на засіданнях фракції. Пан Президент дуже відкрита, щира, позитивна людина з шаленою енергетикою. Усіх навколо заряджає позитивом і підбадьорює.

 

Чи багато в новому депутатському складі нардепів з народу, як ви? Партійці « Слуги народу» дійсно одна дружня команда, як вони себе позиціонують?
Багато таких, але всі не зовсім звичайні люди, бо кожен з нас має якісь свої таланти. Ми й справді одна команда!

 

Ви навчалися на депутатських курсах, що там відбувалось і як це відобразиться на подальшій Вашій роботі?
На навчанні у Трускавці ми засвоїли дуже багато вмінь і навичок щодо законопроектної роботи, політичної стратегії, тактики, досліджували макроекономічні процеси, теорії та світові практики реформування і виходу з кризи. Зараз, слідкуючи за роботою нашої фракції, ви бачите, як ми втілюємо в життя те, що вивчили і з чим ознайомились.

 

Чи маєте вже якісь власні законодавчі ініціативи? Якої сфери вони будуть стосуватися? Над чим працюєте зараз?
Ми працюємо над законодавчими ініціативами разом з колегами командно. Є план законопроектної роботи. Наразі усі члени комітету з аграрної та земельної політики, що входять до фракції "Слуги народу," і я в тому числі працюємо над земельною реформою. Питання дуже важливе, складне. Ніхто не відволікається поки що на власні проекти, бо їх просто не включать в порядок денний. Є першочергові завдання і є вторинні. Треба розуміти пріоритетність. А на майбутнє планую зі своєю командою працювати над розвитком тваринництва в Україні та регіоні, а саме його вузької галузі - бджільництва. Галузь наразі перебуває у складному становищі і потребує державної підтримки, законодавчого врегулювання. В комітеті вже погодили мою кандидатуру як куратора саме по бджільництву, тому запрошую пасічників, голів спілок бджолярів України до співпраці. Але нагадую, що є план роботи, і спочатку це земельна реформа. Ніхто не кине роботу над нею заради вузькогалузевих питань.

 

На Ваш погляд, які першочергові завдання, проекти необхідно вирішити (втілити) для покращення життя людей по нашому округу?
Щодо проблем округу - ми зараз у процесі адміністративної реформи, реформи місцевого самоврядування. Держава більшість своїх повноважень і функцій передає на місця. Ми проголосували за направлення до Конституційному суду проекту закону змін до Конституції з відміною мажоритарної системи. Роль депутата мажоритарника зменшується. Він не буде вибивати і перерозподіляти державні субвенції, як раніше це було. Проаналізувавши обов'язки депутата, ви побачите, що основним його завданням є законотворчість. Місцеві проблеми має вирішувати місцева влада. Але є така важлива функція, як парламентський контроль. Тому депутат спілкується з громадянами, доносить їх думки і побажання на гору, приймає звернення, пропозиції і скарги громадян, виносить за результатами їх розгляду депутатські запити чи звернення. Я з командою помічників вже розпочала активно цю роботу. В межах своїх повноважень буду всіляко допомагати органам місцевого самоврядування. Але не чекайте, що депутат Верховної Ради візьме на себе функції мера, депутатів місцевих рад, очільника районної держадміністрації, правоохоронця й таке інше…

 

Розкажіть про функції Ваших помічників. У яких випадках люди можуть звертатися до Вас особисто, у яких до помічників?
Наразі у моїй команді декілька помічників, і в подальшому не виключаю поповнення. Є три юриста, один з яких має адвокатську практику. Вони здебільшого займаються зверненнями громадян, юридичними консультаціями. Будуть також проводити прийом громадян за певним розкладом. Можу сказати, що в Пологах це буде кожного другого вівторока місяця за адресою: вул. Привокзальна, буд.17, каб.206 (другий поверх) з 10 до 13 години.

 

Також у моїй команді пологівчанка Вікторія Гужва, що веде мій документообіг та є прес-секретарем, відповідає за зв'язки зі ЗМІ.Також Вікторія займається медичною темою, ми для жителів округу хочемо роз'яснити та зібрати всю інформацію про те, де отримати допомогу на лікування через благодійні фонди та державні програми.

 

Нікітін Олександр координує організацію заходів і всю роботу в районах округу, консультує з аграрних питань, бо має вищу освіту в цій галузі та досвід роботи, підтримує зв'язок з аграріями.

 

Громадянам з питань порушення їх прав та за юридичними консультаціями раджу звертатись до Курдася Сергія, Каверіна Андрія та Гури Віталія - це помічники-консультанти, що є юристами та ведуть роботу по зверненням громадян.Телефони можете отримати, написавши на мою офіційну електронну пошту чи зателефонувавши за робочим номером 0442553746, 0442552283.

 

Чи не бентежать негативні відгуки у соцмережах щодо призначених Вами помічників?
Відгуки в соцмережах мене взагалі не бентежать. Люди звикли негативно ставитись до представників влади, до народних депутатів тим паче. 28 років для цього були підстави. Але 28 років депутати не перебували в діалозі з виборцями, не переписувались у ФБ чи інстаграмі як зараз, і ніхто не слідкував, які там помічники в якого депутата. Зараз же ситуація кардинально інша - і усім цікава нова влада. Я особисто пишаюсь своїми помічниками, вони усі волонтери Зе!команди з січня 2019, це не випадкові люди, а перевірені та надійні. Кожен за плечима має досвід роботи в різних сферах, хто візажиста, хто кухаря, а хтось механіка. Але всі вони з вищою освітою, розумні люди, які мають головну перевагу - відданість ідеям Зекоманди.

 

З якими побажаннями хочете звернутися до Ваших виборців?
Бути трішки ввічливішими, терпимішими, критикувати конструктивно за конкретні дії та вчинки, а не судити по чуткам і жовтій пресі. Заходьте на сайт Верховної Ради та дивіться, як ваш депутат працює, як відвідує пленарні засідання та комітети, співавтором яких законопроектів та правок виступає, як голосує під час сесій. А потім робіть висновки та не слухайте популістів. І не чекайте, що народний депутат буде виконувати функції органів місцевого самоврядування. Громадам бажаю бути більш активними, займати стійкі громадські позиції та відстоювати свої права.

 

Спілкувалась Богдана БАЛИЦЬКА

 

Підписуйтесь на канал Районки в Telegram, сторінку Районки в Facebook, спільнота в Viber

 

17
Супер
12
Сміх
16
Жах
32
Ганьба

 

 

Нет комментариев

Для того, чтобы добавить комментарий нужно войти на сайт. Если вы не зарегистрированы, это можно сделать здесь Регистрация.

Добавить комментарий
Комментарии публикуются только после проверки администратором сайта.

 

 

Новини за темою

Останні новини

Пологи (г.)