Незаконна вирубка лісосмуг в районі триває Есть фото

22 Жовтня в 12:44  0  1270

На районіНезаконна вирубка лісосмуг в районі триває

Днями на території, що відноситься до села Інженерне, знову попрацювали “чорні лісоруби”. У лісосмузі, що розташована біля одного із полів місцевого фермерського господарства, знищили багаторічні дуби.

 


 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

Це далеко не перший випадок незаконного знищення дерев на території села Інженерне. Ще в лютому 2016-го в лісосмугах, що знаходяться за межами населеного пункту, прямо на гарячому було помічено людей, що вирубують дерева.

 

Тоді на місце викликали поліцію, були відомі особи, котрі займалися протиправною справою, однак і досі ніхто не покараний.

 

Полезахисна лісосмуга, яку тоді добре “почистили” тепер стоїть лише з одними чагарниками. Великі дерева майже всі знищені.


 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

А це означає, що лісосмуга не виконує своє першочергове призначення і не захищає ні поля, ні населені пункти від вітру, сніжних та пилових бур.

 

І ось, знову чергова “чорна” вирубка. Нікому не секрет, що подібне часто трапляється і на території інших сел, населених пунктів Пологівського району. Поступово і у великій кількості знищуються багаторічні дерева: дуби, акація, клен і не лише.

 

Як прогнозують в Пологівському лісомисливському господарстві, з такими темпами вирубки,  вже через 7-8 років наш район може і зовсім залишитися без необхідних захисних лісосмуг. Їх поновленням сьогодні ніхто не займається.

 

Проблема в тому, що люди котрі порушують закон і заробляють на незаконно зрубаних дровах залишають не покараними.

 

Згідно з українським законодавством, за незаконну вирубку лісів передбачена кримінальна відповідальність. Однак, покарати порушників, по факту, майже не вдається, принаймні на нашій території.

 

Одна із причин - це не врегулювання ситуації з власником лісосмуг.

 

Всі  полезахисні лісосмуги, окрім тих, що закріплені за Лісгоспом, є власністю держави.

 

Водночас не закріплені ні за сільськими радами, ні за фермерськими господарствами. Проблема тягнеться ще з часів розпаювання колгоспів. Через таку невизначеність та відсутність конкретного власника лісових насаджень, ситуація не знаходить вирішення і лише ускладнюється.  

 

Чи можливо вирішити цю проблему та зупинити діяльність “чорних лісорубів” на Пологівщині, та чому порушники закону не несуть відповідальність, спробували розібратись журналісти “Районки”. Більш детальніше про це читайте вже у наступному випуску газети, від  26 жовтня.

 

 

 

Автор: Катерина НІКОЛАЄВА

 

Нашли ошибку? Выделите и нажмите Ctrl+Enter   Система Orphus

 

 

Loading...

Нет комментариев

Для того, чтобы добавить комментарий нужно войти на сайт. Если вы не зарегистрированы, это можно сделать здесь Регистрация.

Добавить комментарий
Комментарии публикуются только после проверки администратором сайта.

 

Новини за темою

Останні новини

Loading...

agroglobal.jpg

evrostil_neww.jpg

Пологи (г.)