На мешканців багатоповерхівок чекають зміни у послугах і тарифах

26 Квітня в 09:35  0  1423

Події містаНа мешканців багатоповерхівок чекають зміни у послугах і тарифах

з 1 травня набуває чинності закон "Про житлово-комунальні послуги", згідно з яким змінюються правила оплати ЖКП. У випадку, якщо співвласники будинку не визначились із формою управління, управителя призначає виконавчий орган місцевої ради. В новому законі не передбачена послуга утримання багатоповерхових будинків, так звана квартплата, проте введено покарання для мешканців, які затримуватимуть платежі. На борги будуть нараховувати пеню або зовсім відключатимуть від послуг.

 

Як нововведення торкнуться мешканців багатоповерхівок, пояснює міський голова Юрій Коноваленко.

 

З 1 травня всі багатоповерхівки остаточно відійдуть від комунальної власності міської ради і не утримуватимуться на балансі КУ “Житло-Сервісу”.
Відповідно до Закону “Про особливості управління багатоповерховими будинками”, що набув чинності 2015 року, мешканці будинків повинні були створити ОСББ або обрати фірму управителя. За цей час у місті всього два будинки створили ОСББ і повністю виконали вимогу закону. Ми неодноразово проводили зустрічі з мешканцями багатоповерхівок та роз’яснювали вимоги закону. До 1 травня 2019 року всі багатоповерхівки мають бути зняті з балансу КУ “Житло-Сервісів”, оскільки послуги з їх утримання фактично вже не існує. Наразі міська рада повинна оголосити конкурс на обрання управителя відповідно змінам закону, який вступає в дію вже в травні. Коли конкурс буде проведений, міський голова від імені виконкому і жителів на один рік підпише договір з переможцем. Брати участь у конкурсі може фізична особа або юридична, що має документальне підтвердження права діяльності. Готуємось до запущення відповідної процедури від імені жителів багатоповерхівок. Конкурс буде оголошено в травні - червні. Через місяць після його проведення буде визначено, хто виконуватиме обов'язки управителя.

 

Шляхом проведення загальних зборів мешканці будинку можуть відмовитися від послуг управителя в разі незадовільної роботи останнього.

 

Конкурс з вибором управителя проводили ще минулого року, але через відтермінування закону на рік процедура не була доведена до кінця.

 

В чому різниця

Управителі продовжать надавати послуги, які надавали ЖКГ, і навіть розширять їх спектр. Якщо раніше перелік послуг з утримання будинку мешканці обирали на власний розсуд, то за новим законом управитель у розрахунки повинен включити всі передбачені чинним законодавством послуги, а таких близько 15. Відмовитись від них власники квартир вже не зможуть.

 

Наприклад, зараз у багатоповерхівках відсутня послуга з травлі гризунів, дезінфекції, тепер це знову робитимуть, також прибиратимуть горища і сходи і т.д.

 

Зараз у обов’язки двірника не входить прибирання снігу, листя. У новому тарифі все це буде прораховано. До зобов’язань управителя не належатиме проведення капітальних ремонтів будинків.

 

Краща якість - вищі тарифи

Після проведення змін можна сподіватись на покращення обслуговування будинків, але такі блага “вдарять” по кишені власників квартир.

 

При розрахунках не можна відкидати факту зростання тарифів на послуги управителя будинку. При цьому жителі багатоповерхівок продовжуватимуть сплачувати і за комунальні послуги - водозабезпечення, водовідведення, електрику, газ та ін. В разі несплати за послуги управителя борги з власників квартир будуть стягуватися через суд.

 

Ремонти, штрафи, відключення

У функціях міської ради залишиться право внесення змін до закону про ЖКГ і закону про місцеве самоврядування: встановлення тарифів на комунальні послуги, а також надання фінансової допомоги співвласникам багатоповерхівок у проведенні капітальних ремонтів будинків. Депутатами міської ради вже прийнято програму, якою передбачено, що 90 відсотків коштів на капітальний ремонт виділятиметься з міського бюджету і 10 оплачуватимуть жителі будинку.

 

Внесені до закону зміни потребують додаткового розгляду деяких пунктів. Наприклад, абонплата за надання житлово-комунальних послуг, сума пені, яка має нараховуватися за несвоєчасну сплату послуг, процес відключення абонента від послуги в разі несвоєчасної сплати за комуналку.

 

Думки різняться

Прихильники закону сподіваються, що впровадження такої системи має в перспективі не просто якісно змінити стан будинків, а й підвищити рівень відповідальності мешканців. На противагу їм виступають ті, хто акцентує увагу на непродуманій системі призначення управителів, а відтак – можливих спекуляціях нечесних підприємців. Висловлюються побоювання, що міська влада призначатиме комунальні ЖЕКи, які недобросовісно виконуватимуть свої обов’язки та встановлюватимуть тарифи на свій розсуд.

 

У містах, які вже працюють з управителями, помітні певні покращення у роботі, порівняно з роботою комунальних служб. Хто та як справлятиметься з новими повноваженнями у Пологах та у скільки послуги обійдуться власникам квартир, покаже час.

 

Богдана БАЛИЦЬКА

 

Підписуйтесь на канал Районки в Telegram, сторінку Районки в Facebook, спільнота в Viber

 

9
Супер
4
Сміх
41
Жах
20
Ганьба

 

 

Нет комментариев

Для того, чтобы добавить комментарий нужно войти на сайт. Если вы не зарегистрированы, это можно сделать здесь Регистрация.

Добавить комментарий
Комментарии публикуются только после проверки администратором сайта.

 

 

Loading...

Новини за темою

Останні новини

Loading...
Loading...

 

oez_robota_200Х200_22_04_191.jpg

 

 

oez_robota_200Х200_22_04_193.jpg

 

 

 

 

 

Пологи (г.)