«Не варто заставляти дитину читати, бо це безглуздо!»

6 Грудня 2016 09:30  0  2987

Живемо вдома«Не варто заставляти дитину читати, бо це безглуздо!»

Все більше занурююся в читання. Чи то погода, чи просто бракує врівноваженого та  спокійного періоду в житті. Книжки  зі мною скрізь: на холодильнику, під подушкою, коло комп’ютера. Це захоплює та, звісно, заспокоює.


А днями натрапила на іншу ситуацію: наш 12-річний син  навідріз відмовляється брати до рук художню літературу. Коментує це так: «ФУ..! Що ж там цікавого, про що там читати? Це  скучно!

 

Скажу, відверто: і раніше він ставився до книжок недобре, але щоб так висловлюватися...

Я захвилювалася і з питанням, чи варто змушувати дитя читати додаткову художню літературу, звернулася до знайомого кваліфікованого психолога –  Ольги Кравченко.


-          Що ж робити? Змушувати сина читати?


-          Звісно, ні. Змушувати  безглуздо, тільки призведе до сварок. В історії людства періодично відбувається зміна комунікативних технологій. Це природний процес, просто  ми знаходимося на самому його початку. Змінилася сенсорна модальність - діти вже не читають, а дивляться. Під час читання ви повинні уявляти все те, про що читаєте. А коли ви дивитеся, уява не потрібна. Сигнал йде безпосередньо до потиличної частки кори головного мозку  -  це інше сприйняття. Діти вже належать до нової комунікативної культури. Максимум, що можуть зробити батьки, - читати самі, користуючись тим, що дітям подобається перебувати поруч, або давати їм аудіокниги.

 

-          Дитина більшу частину свого вільного часу вся  в телефоні. Чи не сигнал це, аби забирати гаджет та вертати дитя, як то кажуть, «на землю»?


-          Ні. Дітей потрібно вчити, спираючись на їх мимовільну увагу. Мабуть, коли прийдуть вчителі з нового покоління, вони вже будуть користуватися новими методами і вчитимуть дітей правильно. А поки дитина змушена вчитися в системі, яка не пристосована до її способу сприйняття і комунікації. Щодня з родини вона виходить в якийсь інший світ, тому батькам доведеться їй допомагати. Школа, до речі, прекрасно розуміє, що не справляється, тому дає завдання не стільки для дитини, скільки для його батьків. Правильно бути на боці дитини, допомагати з навчанням і сподіватися, що, пройшовши через досить безглузді шкільні роки, дитина знайде свій інтерес і навчиться розвивати довільну увагу.  Якщо батьки будуть боротися з дитиною вдома, вчителі - у школі, на неї чекає не тільки стрес, а й важка невротизація, втрата пізнавальної мотивації. Діти - це маленькі марсіани, нині саме вони -  на вістрі прогресу, тому світ повинен пристосуватися під них. Попередні покоління нічого не можуть дати наступним. Років через 10-20 ця щілина між поколіннями закриється, але поки нам буде вкрай важко.

 

-          Чому ще повинні навчитися батьки «цифрових» дітей?


-          Бітькам варто відмовитися від власних амбіцій. Тип культури змінився, і наші знання дітям не знадобляться. Але ми можемо допомогти емоційно. Дитині стане в нагоді психічне здоров'я, яке діти отримують у сім'ї з високим психотерапевтичним потенціалом. Це сім'я, де люди спокійні, проводять час разом і підтримують одне одного. Так створюється емоційна опора, важлива для дитини. 

 

  

Підписуйтесь на канал Районки в Telegram, сторінку Районки в Facebook, спільнота в Viber

 

0
Супер
0
Сміх
0
Жах
0
Ганьба

 

 

Нет комментариев

Для того, чтобы добавить комментарий нужно войти на сайт. Если вы не зарегистрированы, это можно сделать здесь Регистрация.

Добавить комментарий
Комментарии публикуются только после проверки администратором сайта.

 

 

Новини за темою

Останні новини

 

 

Пологи (г.)