Пологівці активно палять в заборонених місцях

8 Листопада в 07:16  0  667

Події містаПологівці активно палять в заборонених місцях

Усім відомий факт, що паління - шкідлива звичка, проте більшість курців не в змозі до кінця оцінити той негативний вплив, що чинить тютюн на їх організм. І добре б тільки тютюн! Крім тютюнових листків до складу звичайної сигарети входить 597 інших інгредієнтів, і якщо перерахувати всі ці компоненти, жах відчує навіть той, хто давно навчався у школі та дещо призабув чого навчає хімія. Цією небезпечною для життя сумішшю курці не тільки дихають самі, а й змушують дихати оточуючих, які не палять.

 

У наш час із цигаркою кого тільки не побачиш. Багато людей ще в підлітковому віці спробували цю суміш смоли, нікотину та чадного газу, а тепер вже не можуть позбутися згубної звички. Під час прогулянки містом можна побачити молодь, та й дорослих пологівців, які палять просто біля дитячих майданчиків, магазинів та в багатьох інших громадських місцях.

 

З 2012 року у Україні діє закон № 4844, який забороняє куріння в громадських місцях. Куріння кальянів, електронних та звичайних сигарет, з моменту прийняття закону, забороняється в приміщеннях підприємств ресторанного господарства, в ліфтах, в приміщеннях та на території установ охорони здоров'я, навчальних закладів, об'єктів культурного призначення, в приміщеннях органів державної влади та органів місцевого самоврядування, спортивних та фізкультурно-оздоровчих споруд та закладів фізичної культури та спорту, на дитячих майданчиках, в під'їздах житлових будинків, в транспорті загального користування, який використовується для перевезення пасажирів, на стаціонарно обладнаних зупинках маршрутних транспортних засобів.

 

Законом також заборонено, крім спеціально відведених місць, куріння тютюнових виробів:

 

в приміщення підприємств, організацій всіх форм власності;

 

в приміщеннях готелів та гуртожитків;

 

на автовокзалах та в аеропортах.

 

Буквально за 20 хвилин, що журналісти “Районки” ходили містом, побачили близько 10 осіб, які палили в заборонених місцях.

 

І, що найцікавіше, порушники хоча й чули про заборону, та за словами останніх “всі палять, де їм заманеться, а ми чим гірші.”

 

Нещодавно в Пологах стався прикрий випадок - місцева жителька зробила зауваження водієві, що палив у салоні маршрутного транспорту. Водій не зовсім адекватно сприйняв зауваження від пологівчанки, яка, до речі, ще й страждає на захворювання органів дихання, та та ледь не вигнав її з салону автобуса. Жінка у розпачі добивалася хоча б морального покарання для водія - правопорушника, проте, виявляється, максимум, що загрожуватиме чоловікові - це докори його сумління. Та, мабуть,і це голосно сказано.

 

“Законом України № 4844 про повну заборону куріння в громадських та на робочих місцях передбачено накладання штрафу у розмірі 170 гривень. За повторні порушення статті закону порушника можуть притягнути до відповідальності вже як “дрібного хулігана”. Процедуру складання протоколу здійснюють виключно працівники поліції, звичайно ж, при наявності свідків,” - коментує проблему пологівський юрист Олександр Ревут.

 

За даними Пологівського відділу поліції за 2017 рік було складено 386 адміністративних протоколи, а з початку 2018 року їх нарахували 224. Як стверджують працівники поліції, коли людина вперше палить в громадському місці, то за законом відбудеться лише попередження. Вдруге - має сплатити 170 гривень штрафу, і сплачуватиме таку ж суму всі наступні рази, якщо на її ім'я буде заведено протокол.

 

Шановні пологівці, вчиться поважати людей, перш ніж запалити в громадських місцях, першочергово подумайте про оточуючих, які не мають такої звички. Адже за даними Всесвітньої організації охорони здоров'я, паління тютюну призводить до 6 мільйонів летальних випадків, причому 600 тисяч з них - пасивні курці. А вже по-друге, поміркуйте про те, наскільки схудне ваш гаманець або зіпсується настрій, коли за своїм заняттям натрапите на правоохоронця. Постійні здорожчання цигарок з метою довести вартість акцизу до 90 євро за 1000 штук до 2025 й зовсім означає, що кинути палити вже просто стає вимушеною необхідністю, оскільки середньостатистичний пологівський курець зі своєю зарплатнею вже не в змозі буде віддавати за пачку отрути близько 56 гривень.

 

 

Підписуйтесь на канал Районки в Telegram, сторінку Районки в Facebook, спільнота в Viber

 

Нашли ошибку? Выделите и нажмите Ctrl+Enter   Система Orphus

 

 

Нет комментариев

Для того, чтобы добавить комментарий нужно войти на сайт. Если вы не зарегистрированы, это можно сделать здесь Регистрация.

Добавить комментарий
Комментарии публикуются только после проверки администратором сайта.

 

 

Loading...

Новини за темою

Останні новини

Loading...
Loading...

 

 

 

Пологи (г.)