Обласні депутати підтримали перейменування Більмака

16 Грудня 2016 07:22  0  1922

Новини БільмакаОбласні депутати підтримали перейменування Більмака

На засіданні чергової десятої сесії Запорізької обласної ради сьомого скликання депутати серед інших розглянули питання «Про перейменування селища міського типу Більмак та Більмацького району Запорізької області». Автором проекту рішення з цього питання є депутат обласної ради, голова Більмацької районної держадміністрації Артем Попов. Як зазначив Артем Попов, до нього як до голови райдержадміністрації щодня надходять листи і звернення з проханням перейменувати вже перейменований на місцевому рівні Більмак.

 

- Жителі нашого району проти такої назви. Вони прохають змінити назву населеного пункту на Кам’янку, - інформував автор проекту, який, до речі, піднімав це питання на засіданнях постійних комісій обласної ради, в тому числі і на засіданні профільної постійної комісії з питань місцевого самоврядування та адміністративно-територіального устрою, де проект був одноголосно підтриманий.

 

Під час обговорення цього питання свою думку стосовно проекту рішення висловили депутати обласної ради. Свої зауваження озвучив Олександр Старух, який говорив про коректність самої назви проекту рішення.

 

- Адже перейменування на місцевому рівні вже одного разу відбулося. Вдруге перейменовувати населений пункт – це вже прерогатива Києва, - повідомив депутат. – Тому доцільно буде доопрацювати цей проект і дійти до наступної його назви: «Про звернення Запорізької обласної ради до Верховної Ради України щодо перейменування селища міського типу Більмак та Більмацького району Запорізької області». Зрештою, треба говорити про доцільність прийняття цього рішення, адже це не першочергова проблема сьогодення…

 

Доопрацювання проекту, вочевидь, займе ще якийсь час. А, як доповідав Владислав Марченко, на «прямих лініях» і в листах до Запорізької обласної ради питання перейменування Більмака і Більмацького району є найпоширенішим і найгострішим.

Артем Попов підтвердив, що навколо цього питання вже давно назріває соціальний вибух, і напружена ситуація не зменшується, а навпаки нагнітається. Тому чим скоріше депутати вирішать це питання, тим краще.

 

- Зрештою, відповідаючи на зауваження щодо першочерговості вирішення цього питання, відповім, що воно у нашому районі сьогодні є дійсно найпершим на черзі денній, - говорив Артем Попов. – Зауважу, що вся законна процедура сьогодні витримана. Пройшли громадські слухання з цього питання. Висновки наступні: 85-90 відсотків жителів населеного пункту і району взагалі виступають за перейменування. За це ж перейменування було зібрано 480 підписів. Ми готові звернулися з відповідним листом і цими підписами до Комітету з питань державного будівництва, регіональної політики та місцевого самоврядування Верховної Ради України, щоб процедура була законодавчо витримана.

 

У доповнення до обговорення Олександр Бабанін звернувся до колег-депутатів із проханням звернути увагу на те, що проект рішення поданий головою райдержадміністрації, який представляє інтереси земляків і за яким стоїть увесь район.

 

Підсумовуючи обговорення, голова Запорізької обласної ради Григорій Самардак наголосив, що питання дійсно важливе.

 

- Сьогодні мешканці цього селища міського типу чекають від нас підтримки, і ми не маємо права проігнорувати це питання. Але наголошую на необхідності юридично вірного, правильного рішення, досконалого опрацювання всіх необхідних документів. Зрештою, вислухавши всі ваші пропозиції і прийнявши правки, шановні колеги, пропоную голосувати за проект рішення у наступній відкоригованій редакції:

 

«1. Клопотати перед Верховною Радою України про перейменування селища міського типу Більмак у селище міського типу Кам’янка.

 

2. Клопотати перед Верховною Радою України про перейменування Більмацького району Запорізької області на Кам’янський район Запорізької області.

 

3. Надіслати це рішення до Верховної Ради України та опублікувати його в газеті «Запорізька правда».

 

Після конструктивного обговорення питання рішення було прийнято. За нього проголосували 55 депутатів.

 

 

Підписуйтесь на канал Районки в Telegram, сторінку Районки в Facebook, спільнота в Viber

 

0
Супер
0
Сміх
0
Жах
0
Ганьба

 

 

Нет комментариев

Для того, чтобы добавить комментарий нужно войти на сайт. Если вы не зарегистрированы, это можно сделать здесь Регистрация.

Добавить комментарий
Комментарии публикуются только после проверки администратором сайта.

 

 

Новини за темою

Останні новини

 

 

Пологи (г.)