Більмак планують перейменувати в Кам'янку

6 Грудня 2016 11:40  0  2563

Новини Кам'янкиБільмак планують перейменувати в Кам'янку

На засіданні постійної комісії з питань місцевого самоврядування та адміністративно-територіального устрою під головуванням Дмитра Майстра депутати обговорили питання, що заплановані на розгляд чергової, десятої сесії Запорізької обласної ради сьомого скликання.

 

З-поміж більш як п’ятдесяти запитань члени постійної комісії найбільш детально обговорили внесення змін до обласної Програми соціальної підтримки ветеранів війни, праці, дітей війни, інвалідів, інших соціальних груп населення, що перебувають у складних життєвих обставинах «Назустріч людям» на 2015-2019 роки, затвердженої рішенням обласної ради від 25.12.2014 №28, зі змінами та доповненнями.

 

Так, як повідомили представники Департаменту соціального захисту населення облдержадміністрації, з метою соціальної підтримки ветеранів війни, праці, дітей війни, інвалідів, учасників АТО проектом рішення пропонується внести зміни та доповнення до обласної Програми соціальної підтримки ветеранів війни, праці, дітей війни, інвалідів, інших соціальних груп населення, що перебувають у складних життєвих обставинах «Назустріч людям» на 2015-2019 роки.

 

Всі запропоновані зміни та доповнення члени постійної комісії підтримали, однак наголосили на необхідності більш досконалого вивчення всіх питань у напрямку соцпідтримки (зокрема, у частині оподаткування соціальної допомоги).

 

Гострим питанням на сьогодні є перейменування селища міського типу Більмак Більмацького району Запорізької області. Це питання для даної комісії є профільним, і депутати також детально над ним попрацювали. Проект рішення вніс депутат Запорізької обласної ради Артем Попов, який зауважував, що на виконання Закону України «Про засудження комуністичного та націонал-соціалістичного (нацистського) тоталітарних режимів в Україні та заборону пропаганди їхньої символіки» Верховною Радою України була прийнята Постанова від 12.05.2016 № 1353-VIII «Про перейменування деяких населених пунктів», відповідно до якої селище міського типу Куйбишеве Запорізької області перейменовано на селище міського типу Більмак, а Куйбишевський район - відповідно на Більмацький.

 

Але багато мешканців території негативно поставилися до нової назви, вважаючи її штучною, антиісторичною та неблагозвучною, резонно вказуючи на суттєві порушення процедури громадського обговорення. До селищної ради 20 травня цього року надійшло звернення від ініціативної групи - членів територіальної громади щодо винесення питання про зміну назви селища на сесію селищної ради.

 

- Ініціативною групою було проведено опитування жителів селища щодо підтримки назви селища міського типу Більмак та щодо нової назви, яка б відповідала вимогам законодавства та була прийнятною для більшості населення, - говорив Артем Попов. - Більшість населення не сприймає назву селища міського типу Більмак. Історичні джерела свідчать, що у 1782 році відставними солдатами на місці сучасного селища було засновано слободу під назвою «Кам'янка». Громадські активісти провели декілька акцій протесту, організували збір підписів за зміну назви селища міського типу на історичну – «Кам'янка». Громадські слухання, які відбулися в селищі 24 червня цього року, підтвердили прагнення жителів змінити назву «Більмак» на «Кам'янку». Абсолютна більшість учасників слухань проголосували за зміну назви селища міського типу на «Кам'янку» як історичну, про що свідчить енциклопедичне видання «Історія міст і сіл УРСР».

 

Думку громади підтримали органи місцевого самоврядування, ухваливши рішення Куйбишевської (Більмацької) селищної ради від 07.07.2016 №2 та Куйбишевської (Більмацької) районної ради від 26.07.2016 №2, також було ініційовано численні звернення до обласної ради та облдержадміністрації.

 

- З огляду на викладене вище, прийняття рішення про перейменування селища міського типу Більмак на селище міського типу Кам'янка, а Більмацького району - на Кам'янський буде сприяти зниженню соціальної напруги, відновленню історичної справедливості та врахуванню думки місцевої громади, - наголосив автор проекту рішення, і його колеги – члени постійної комісії з питань місцевого самоврядування та адміністративно-територіального устрою його одноголосно підтримали.

 

 

Підписуйтесь на канал Районки в Telegram, сторінку Районки в Facebook, спільнота в Viber

 

0
Супер
0
Сміх
0
Жах
0
Ганьба

 

 

Нет комментариев

Для того, чтобы добавить комментарий нужно войти на сайт. Если вы не зарегистрированы, это можно сделать здесь Регистрация.

Добавить комментарий
Комментарии публикуются только после проверки администратором сайта.

 

 

Новини за темою

Останні новини

 

 

 

Пологи (г.)