40 пам’яток: не забувати про померлих від голоду!

26 Листопада в 09:39  0  252

На районі40 пам’яток: не забувати про померлих від голоду!

Щороку у четверту суботу листопада Україна вшановує пам’ять жертв голодоморів та політичних репресій. Тема історичної пам'яті із кривавими сторінками надзвичайно болюча для живих свідків тих подій й усіх, хто дізнався правду про штучний голод. Цього року пам’ятна дата припадає на суботу, 26 листопада.

 

Вчора біля пам’ятного знака жертвам голодоморів, який знаходиться на території Храму на честь Покрову Пресвятої Богородиці в місті Пологи, пройшов мітинг пам’яті жертв голодоморів та політичних репресій. Пологівці вшанували полеглих хвилиною мовчання та покладанням квітів до пам’ятного знака. Так відбувається щороку. Ми щороку приходимо до пам’ятного знака, а чи знаємо ми щось про нього? Мало, як і про інші пам’ятники, пов’язані з Голодомором, які встановлені в нашому районі.

 

Пам’ятний знак у м. Пологи по вул. Базарній, 2, був відкритий 23 листопада 2007 року до відзначення 75-річчя голодомору в Україні. До речі, тільки на ньому і на пам’ятному знакові, встановленому в 1987 році у Григорівці, написано «жертвам голодомору та політичних репресій». Всі інші мають позначку просто «жертвам голодомору».


Встановлення знаку в Пологах відбулося за ініціативи Пологівської райдержадміністрації. Перевезення та встановлення гранітного каменя стало можливим завдяки допомозі ЗАТ «Пологівський агрошляхбуд», TOB АФ «Батьківщина» та КУП «Житло-Сервіс». Володимир Клименко виготовив мармурову табличку та встановив її на пам'ятник, а Валерій Узунов зробив напис: «Жертвам голодомору та політичних репресій. Із тугою і сльозами на очах схилилася над вами Батьківщина». З роками вислів ставав менш виразним, однак пам’ять має зберігати образ завжди.


Крім Поліг та Григорівки, у цей період було встановлено пам'ятні знаки у 18 населених пунктах Пологівського району. Зокрема, ще один знак у місті Пологи по вул. Зарічній був встановлений на колишньому кладовищі. Тут, на курганах, знаходяться 20 могил тих, хто загинув від голодної смерті.


Таким чином, на Пологівщині налічується 40 пам’ятних знаків та поховань, пов’язаних із Голодомором.

 

… Сьогодні пам'ятні заходи пройдуть не тільки у всіх містах України, але й у 32 країнах світу. На центральних площах або біля пам'ятних знаків, присвячених загиблим у 1932-1933 роках, відбудуться жалобні мітинги. Тож запалимо й ми свічки у пам'ять про загиблих від голоду та «кривавого терору»…


Пам’ятні знаки не дадуть нам про це забути…

 

 

 

 

Автор: Марія КАІРА

 

Нашли ошибку? Выделите и нажмите Ctrl+Enter   Система Orphus

 

 

Loading...

Нет комментариев

Для того, чтобы добавить комментарий нужно войти на сайт. Если вы не зарегистрированы, это можно сделать здесь Регистрация.

Добавить комментарий
Комментарии публикуются только после проверки администратором сайта.

 

Новини за темою

Останні новини

Loading...

r.gif

evrostil_neww.jpg

Пологи (г.)