Не лупцюйте рідних у неділю

7 Квітня в 16:05  0  966

РелігіяНе лупцюйте рідних у неділю

За тиждень до Великодня християни відзначають Вербну або Пальмову неділю. У 2017 році цей день випадає на 9 квітня. У цей день прийнято освячувати в церкві гілочки верби, а потім бити ними своїх близьких. Мені завжди було цікаво, чому щороку моя мама лупцювала мене цими гілочками? Чесно зізнатися, мені було так смішно. Виявляється ними потрібно не бити, а обмахувати людини.


- Як пам'ятаєте, за церковним Вербну неділю називають Входом Господнім до Єрусалиму. Його прибуття віталося людьми. Bcі, хто зустрічав його в цей день, чекали, щo Син Гocпoдній виправить всю несправедливість у світі і відновить благополуччя і процвітання. Люди oбмaxувaли Ііcуca Xpиcтa пальмовими гілками. Звідси і пішов звичай у Bepбну неділю обмахувати один одного гілками пальми. Там, де пальми не ростуть, використовують гілочки верби. Але ними не хльостають близьких, а просто обмахують - на щастя, на здоров'я і благополуччя, - пояснює Юлія Нікішенко, культуролог, викладач Києво-Могилянської академії.


Освяченим у цей день гілкам народні традиції надають особливу силу. Вважається, їх потрібно зберігати в будинку цілий рік, оскільки вони вбережуть і житло, і всіх, хто в ньому живе, від будь-яких проявів зла. А «котики» верби вважаються символом зародження нового життя. Крім того, вербові бруньки з освячених гілок додавали в тісто, з якого випікали коржі і кульки. Ними частували домочадців і гостей на свято, давали худобі, щоб вона була здорова і мала хороший приплід. А якщо хтось із родини захворів, то в головах ліжка цієї людини клали освячений букетик верби. Він також вважається оберегом для дітей протягом усього року.

 

 

 

 

 

 

Автор: Марія КАІРА

 

Нашли ошибку? Выделите и нажмите Ctrl+Enter   Система Orphus

 

 

 

Loading...

 

Нет комментариев

Для того, чтобы добавить комментарий нужно войти на сайт. Если вы не зарегистрированы, это можно сделать здесь Регистрация.

Добавить комментарий
Комментарии публикуются только после проверки администратором сайта.

 

Новини за темою

Останні новини

Loading...
Loading...

Мищенко-фасады-1.jpg

Тисни сюди

evrostil_neww.jpg

robota_200_200_1.jpg

robota_200_200_2.jpg

hev4enko_okna.jpg

Пологи (г.)