Альтернативна енергія в районі: не так швидко, як хотілось, але…

23 Травня в 08:37  0  913

На районіАльтернативна енергія в районі: не так швидко, як хотілось, але…

Пам’ятаєте стару бадьору фразу про наших вірних друзів - сонце, повітря та воду? Саме час повернутися до дитячої класики і наново переосмислити можливості стихій та їх «вірність»

у служінні людству. І якщо з водою в нашому регіоні не завжди просто, то сонця і вітру вистачає усім, навіть з надлишком. Цим і користуються перші пологівські «піонери» з видобутку альтернативної енергії

 

Вітру багато не буває
Віктор Мінський близько двадцяти років живе в селі Семенівка Пологівського району. Приблизно з десяток років на його подвір’ї крутить лопатями саморобний вітряк. І не просто крутить – всю зиму обігріває приміщення Віктора Григоровича, і чим більше завірюшить за вікном, тим більше тепла віддають електричні обігрівачі. Нехитру конструкцію семенівський Кулібін розробив сам: досвіду майстру не просити – все життя пропрацював електронником на запорізьких заводах . Та і знаннями сімдесятирічний винахідник ділиться з радістю, адже він переконаний - за альтернативною енергією наше майбутнє. Тож викладає в інтернет-мережу креслення та охоче відповідає на усі питання, не втомлюється раз у раз показувати пристрій в дії. Якщо навіть один із десяти зацікавлених поставить такий (або потужніший) вітряк на своєму обійсті, це вже перемога, вважає Віктор Григорович. Хоча досвід переймають господарі здебільшого з інших областей. Свої ж шукають недоліки та чекають моменту сказати сакральну фразу - «а я говорив…»

 

Що воно крутить
Конструкція вітряка вкрай проста, хоч для людини, далекої від фізики не зовсім збагненна в принципах дії. Складається вона з трьохкіловатного генератора, лопатей в три з половиною метри та щогли. Уся конструкція разом з генератором важить не більше 150 кг, а самі лопаті, які майстер на літо знімає для профілактики можна донести до гаража без особливих зусиль. Але і на цей випадок у семенівського винахідника все продумано: усі габаритні деталі можна довезти на тачці-помічниці, яка при нагоді ділиться колесами з саморобною газонокосівницею. Для того, щоб зібрати або розібрати конструкцію, майстру додаткова допомога не потрібна.

 

Гудить і сушить все навколо?
Віктор Григорович запевняє, що шурхіт від лопатей вітряка зовсім нечутно, адже сила вітру і шум, який він створює, значно сильніші. Висушування грунту, негативні вібрації та вплив на здоров’я – ці фактори винахідник вважає міфічними. І на підтвердження його слів під самим вітряком стоять годівниці для кролів, курники. Дерева, городина та злакові також не відчувають на собі негативних хвиль: проблеми у господарстві Віктора Григоровича такі ж, як і у всіх – якщо є дощ, то буде і врожай.

 

Зелений тариф
Використання альтернативного обладнання в нашій країні поки що не має окремого розділу в законодавстві, що значно ускладнює трактування загальних законодавчих актів. Якщо вірити виробникам вітрового обладнання, такі прилади ставлять в один ряд з електричними. Таку думку виробники вітряків підтверджують Постановою Кабінету Міністрів України «Про державну експертизу з енергозабезпечення». Документ засвідчує можливість використовувати без будь-яких реєстраційних заходів альтернативні установки, потужність яких становить менше 75 кіловат і мають висоту не більше 30 метрів. За цими показниками установка Віктора Григоровича може стояти і приносити користь хазяїну ще десять років, адже має усе для успішної роботи: вітер та дбайливу турботу винахідника.

 

Гроші за сонце
На відміну від семенівського майстра, який використовує отриману енергію тільки в приватних цілях, Сергій Мелешко з Кінських Роздор енергію, вироблену завдяки сонцю, відпускає в мережу, а потім користується нею на загальних умовах. Рахунок за використану електроенергію отримує згідно різниці: виробленого та спожитого.

 

Чи просто продавати сонце
Сергій Юрійович – перший в нашому районі, хто наважився не просто долучитись до використання сонячної енергії, а продавати її. Тож як першопроходець і труднощів з технічними та бюрократичними нюансами мав вдосталь. Установку, технічну та правову підтримку отримав від запорізької фірми, що спеціалізується на таких проектах. Багато тонкощів довелося пізнавати вже в процесі роботи батарей, але зараз, аналізуючи пройдений шлях, Сергій Юрійович не жалкує про сонячну історію і в перспективі вбачає, що така установка окупиться раніше, ніж планувалося.

 

Вночі без світла та сніг на панелях
Сергій Мелешко спростовує припущення, що сонячні батареї не в змозі забезпечити енергією цілодобово. Так вночі енергія не виробляється - і родина користується нею із загальної мережі. Вдень надлишок сонячної енергії не тільки збалансовує нічний «простій», а й приносить господарю станції прибуток. Чи можлива повна автономія? Можлива, але Сергій Юрійович при виборі моделі енергорозподілу обрав для себе таку.

 

Сніг хазяїну станції теж особливо не дошкуляє, адже забезпечена системою підігріву сонячна станція не затримує на собі сніг, а отже, і немає перешкоді сонячному світлу.

 

Звичайно, технічно сонячні панелі в Кінських Роздорах – це значно потужніші виробники енергії, ніж вітряк в Семенівці, але вони вимагають і більш прискіпливої уваги спеціалістів. Та насправді справа не в тому, хто більше виробить енергії з стихій, а в тому, що такий приклад обов’язково має бути підтриманий не тільки громадськістю, а й усіма гілками влади. Ми живемо в одній країні, на одній землі: користуємося одними ресурсами і забуваємо, яку платимо за них ціну. Перші кроки не завжди прості, але, не зробивши їх, шляху не подолати. Хай не швидко, але сонячних панелей в Україні стає все більше; хай без заробітку, але точно економлячи на своєму подвір’ї поставить вітряк за проектом Віктора Мінського мешканець Басані. Потроху – крок за кроком в України є шанс здобути безпечну енергетичну незалежність.

 

Марина Андрусишена

 

Підписуйтесь на канал Районки в Telegram, сторінку Районки в Facebook, спільнота в Viber

 

19
Супер
3
Сміх
3
Жах
3
Ганьба

 

 

Нет комментариев

Для того, чтобы добавить комментарий нужно войти на сайт. Если вы не зарегистрированы, это можно сделать здесь Регистрация.

Добавить комментарий
Комментарии публикуются только после проверки администратором сайта.

 

 

Loading...

Новини за темою

Останні новини

Loading...
Loading...

 

oez_robota_040619_1.jpg

 

oez_robota_040619_2.jpg

 

oez_robota_040619_3.jpg

Пологи (г.)