Не мріяла про медицину, але відчувала, що потрібна... Есть фото

16 Червня 2013 12:57  0  2282

ОсобистістьНе мріяла про медицину, але відчувала, що потрібна...

Наталія Лисенко у шкільні роки й не мріяла про медицину, але завждивідчувала, що потрібна людям. Покликання знайшло її. Дівчина закінчилаБердянське медичне училище за спеціальністю «Лікувальна справа», апотім повернулася у рідне село Костянтинівка, де пропрацювала у фапіпівтора року. Потім Наталія змінила село на місто Запоріжжя, де три рокипрацювала на підприємстві «Мотор-Січ». Однак мала Батьківщина невбла-ганно тягнула назад. Дівчина повернулася додому. Зараз Наталія Лисенкопрацює завідуючою фельдшерсько-акушерським пунктом уКостянтинівській сільській раді, маючи 7 років медичного стажу.

 

- Наш фап раніше обслуговував три населених пункти – села Костянтинівку, Решетилівське і Чумацьке. Нещодавно до решетилівського фапу прийшов працювати молодий спеціаліст. Тепер я обслуговую тільки дві території, на яких проживає 280 мешканців, - ділиться Наталія.

 

У костянтинівському фапі діє аптечний пункт, де селяни можуть придбати або замовити потрібні ліки. Разом з Наталією працює молодша медична сестра Світлана Кравченко, стаж роботи якої у медичній галузі складає 13 років. Світлана Олександрівна не має медичної освіти, але, коли прийшла працювати до фапу, багато чого навчилася.

 

«З нею легко працювати. Вона не тільки моя помічниця, але й порадниця», - зазначає Наталія Лисенко. Сама Світлана Кравченко розповідає, що за період її роботи у фапі траплялися різні випадки – і рани перев‘язували, і доглядали за людьми, що потрапили в аварію. За час роботи Наталії Лисенко у фапі теж траплялося різне.

 

- У минулому році в селі народилося лише одне немовля, молодь виїзжджає до міст, тому в селі залишається більше літніх людей. Відповідно, й пацієнти найчастіше звертаються з хворобами, які властиві цьому віку, – серцеві, підвищений тиск, гіпертонічна хвороба. Також ми проводимо щоденний огляд водіїв агрофірми «Комунар», - розповідає завідуюча.

 

Наталія любить свою роботу, завжди щиро відгукується на прохання про допомогу, не залишає хворих ані вдень, ані вночі. Пацієнти поважають свого янгола-охоронця, довіряють їй свої життя. І хоча сільський фап не центральна лікарня, де під рукою є всі медикаменти та сучаcне обладнання, Наталія ніколи не пасує перед труднощами. Якщо потрібно, діє чітко і швидко.

 

Наталія Лисенко вважає, що медицина на селі дуже необхідна.

 

- Для того, щоб молоді спеціалісти погоджувалися працювати у фапах та сільських амбулаторіях, треба створювати для них нормальні умови, забезпечуючи житлом та гідною зарплатнею. Мені було легше у цьому плані. У мене було власне житло, - розповідає дівчина.

 

Своїм колегам напередодні Дня медичного працівника Наталія зичить терпіння, наснаги та гідної оцінки їхної нелегкої праці. А ще бажає любити свою роботу, якою б складною вона не була, завжди бути привітними і щирими з пацієнтами, адже посмішка та добре слово часто мають більшу за укол чи пігулку лікувальну силу.

 

 


Фотограф: Наталія Недялкова

 

Підписуйтесь на канал Районки в Telegram, сторінку Районки в Facebook, спільнота в Viber

 

0
Супер
0
Сміх
0
Жах
0
Ганьба

 

 

Нет комментариев

Для того, чтобы добавить комментарий нужно войти на сайт. Если вы не зарегистрированы, это можно сделать здесь Регистрация.

Добавить комментарий
Комментарии публикуются только после проверки администратором сайта.

 

 

Новини за темою

Останні новини

 

 

Пологи (г.)