В Гуляйполі знайшли загублену частину старовинного надгробку з чорного граніту, — ФОТО

29 Грудня 2020 13:51  0  882

Новини ГуляйполяВ Гуляйполі знайшли загублену частину старовинного надгробку з чорного граніту, — ФОТО

У сусідньому районі на приватному подвір’ї знайшли шматочок історії

 

На одному з приватних подвір’їв Гуляйполя помітили цікавий гранітний полірований камінь округлої форми, що частково вгруз у землю. Після його огляду та розчистки стало зрозуміло, що це фрагмент верхньої частини надгробку, з одного зі старих кладовищ Гуляйполя. Власник садиби погодився його віддати спеціалістам.

 

Після детальнішого обстеження та миття фрагменту стало зрозуміло, що він виготовлений з досить рідкісного чорного граніту з пурпуровими та синюватими вкрапленнями. Надгробок, виготовлений з такого ж матеріалу, встановлений на могилі гуляйпільського лікаря Якова Борисовича Кернера (1856-1894) з відомої родини купців першої гільдії, спадкових почесних громадян.

 

Могила Кернера знаходиться на єврейському цвинтарі міста, була віднайдена в процесі робіт з розчистки кладовища впродовж 2017-19 рр, а повалена надмогильна конструкція скомплектована. Однак, верхніх частин надгробку тоді не вдалося знайти. Тепер же відсутня частина відзнайдена.

 

 

 

 

Підписуйтесь на канал Районки в Telegram, сторінку Районки в Facebook, спільнота в Viber

 

11
Супер
1
Сміх
4
Жах
3
Ганьба

 

 

Нет комментариев

Для того, чтобы добавить комментарий нужно войти на сайт. Если вы не зарегистрированы, это можно сделать здесь Регистрация.

Добавить комментарий
Комментарии публикуются только после проверки администратором сайта.

 

 

Новини за темою

Останні новини

 

 

IMG_8942.jpg

Пологи (г.)