Як вийти на пенсію при відсутності стажу

27 Січня в 08:59  0  2966

На Вкраїні та у світіЯк вийти на пенсію при відсутності стажу

Через 8 років в Україні тільки половині 60-річних громадян світить пенсія

 

Щорічно середній стаж 60-річних громадян в Україні скорочується, а вимоги до нього ростуть. В результаті багатьом доведеться працювати до 63 і 65 років.

 

Як повідомляється, через вісім років в Україні тільки половині 60-річних громадян світить пенсія. Решті, підрахували в Міністерстві соціальної політики, доведеться працювати до 63 і 65 років. Такі прогнози в першу чергу стосуються тих, кому зараз близько 30-40 років і кого все ще не турбує тема “пенсія”, хто все ще не поспішає заробляти стаж. Якщо після 50 виправити ситуацію вже не вийде, то в 30 ще є шанси подбати про майбутнє.

 

Вимоги щодо стажу зростають щорічно. Якщо зараз, щоб пенсія настала, потрібно мати як мінімум 27 років стажу, вже через вісім років “норма” складе 35 років.

Головна проблема – те що українці працюють неофіційно, трудяться “фрілансерами”, їздять на сезонні заробітки та залишаються без офіційного стажу. Вже зараз така ситуація призвела до величезного дефіциту в Пенсійному фонді.

 

Відсутні місяці можна купити у податковій.

У 2020-му один рік “обійдеться” у 24,9 тис. грн. А якщо, наприклад, не вистачає п’ять років, доведеться заплатити відразу 124,6 тис. грн. Як відомо, купувати стаж вигідно тільки тим, хто заробив на майбутні пенсійні виплати вище 2 тис. грн.

 

Рахується вартість року за формулою: мінімальна зарплата на 22% на 2.

 

Добровільно платити ЄСВ щомісяця ще до того, як виповнилося 60 років.

 

Тоді розмір платежу складе 22% від мінімальної зарплати, тобто 1039 грн.

 

Найпростіша порада: якщо ви знаєте, що вам не вистачить стажу, а пенсія потрібна в майбутньому, але все ще працюєте неофіційно, наполягайте на оформленні або шукайте легальний заробіток.

 

 

Підписуйтесь на канал Районки в Telegram, сторінку Районки в Facebook, спільнота в Viber

 

16
Супер
10
Сміх
40
Жах
76
Ганьба

 

 

Нет комментариев

Для того, чтобы добавить комментарий нужно войти на сайт. Если вы не зарегистрированы, это можно сделать здесь Регистрация.

Добавить комментарий
Комментарии публикуются только после проверки администратором сайта.

 

 

Новини за темою

Останні новини

Пологи (г.)