Назвали причини, за яких будуть евакуювати авто

5 Грудня в 07:17  0  720

АвтоМотоНазвали причини, за яких будуть евакуювати авто

У новому законопроекті підстави для евакуації розписані досить конкретно

 

Законопроект, що регламентує порядок паркування транспортних засобів, вже успішно пройшов перше читання, його доопрацювали в комітетах і він вже готовий стати повноцінним законом.

 

Проблема неправильної парковки в значній мірі ускладнює рух транспорту. Як наслідок, це призводить до дорожніх заторів, необґрунтованих витрат палива і нераціонального використання людських ресурсів.

 

Під час брифінгу, присвяченого обговоренню проекту "Закону про внесення змін до деяких законодавчих актів України щодо реформування сфери паркування транспортних засобів" № 5364, один із співавторів документа висловив думку, що за нормами законопроекту одним з важелів впливу на водіїв, які паркують свої автомобілі у невстановлених для цього місцях, є примусова евакуація.

 

До слова, вона допустима і за нині чинним законодавством, але зараз підставою для евакуації служить "розмите" формулювання.

 

У новому законопроекті підстави для евакуації розписані досить конкретно. Примусова евакуація здійснюється в разі, якщо розміщення транспортного засобу суттєво перешкоджає дорожньому руху або несе загрозу безпеці руху.

 

Тим, що істотно перешкоджає дорожньому руху, вважається транспортний засіб, який:

– поставлений на проїжджій частині в два і більше рядів;

– розташований в заборонених правилами дорожнього руху місцях зупинки або стоянки, а саме:

 

а) на залізничних переїздах;

 

б) на трамвайних коліях;

 

в) на естакаді, мосту, шляхопроводі або під ним, або в тунелі;

 

г) на пішохідному переході або ближче 10 м від нього з обох боків, крім випадків зупинки для надання переваги в русі;

 

ґ) на перехрестях та ближче 10 м від краю проїжджої частини при відсутності на ній пішохідного переходу, за винятком зупинки для надання переваги в русі та зупинки проти бокового проїзду на Т-подібних перехрестях, де є суцільна лінія розмітки або розділювальна смуга;

 

д) на проїжджій частині, де відстань між суцільною лінією розмітки, розділювальною смугою чи протилежним краєм проїзної частини і транспортним засобом, що зупинився, менше 3 м;

 

е) ближче 30 м від посадкових майданчиків для зупинки маршрутних транспортних засобів, а якщо їх немає - ближче 30 м від дорожнього знака такої зупинки з обох сторін;

 

є) ближче 10 м від позначеного місця виконання дорожніх робіт і в зоні їх виконання;

 

ж) у місцях, де буде неможливим зустрічний роз'їзд або об'їзд транспортного засобу, що зупинився;

 

з) ближче 10 м від виїздів з прилеглих територій і безпосередньо в місці виїзду;

 

– своїм розташуванням унеможливлює рух інших транспортних засобів або створює перешкоду для руху пішоходів, в тому числі інвалідів на спеціальних засобах пересування і пішоходів з дитячими колясками;

 

– порушує схему паркування транспортних засобів таким чином, що він блокує проїзд по двох або більше смугах руху.

 

У разі здійснення примусової евакуації, обставини, що послужили підставою для тимчасового затримання транспортного засобу, повинні бути обов'язково зафіксовані в режимі фотозйомки / відеозапису і в відповідному протоколі про адміністративне правопорушення.

 

З огляду на, що законопроект 5364 уже пройшов перше читання і найближчим часом буде винесений на друге, шанс стати законом у нього є вже найближчим часом.

 

 

Нашли ошибку? Выделите и нажмите Ctrl+Enter   Система Orphus

 

 

 

Loading...

 

Нет комментариев

Для того, чтобы добавить комментарий нужно войти на сайт. Если вы не зарегистрированы, это можно сделать здесь Регистрация.

Добавить комментарий
Комментарии публикуются только после проверки администратором сайта.

 

Новини за темою

Останні новини

Loading...
Loading...

 

 

hev4enko_okna.jpg

Пологи (г.)