У грунті на пологівців чатує правець

12 Березня в 11:58  0  1807

Події містаУ грунті на пологівців чатує правець

Під час проведення земельних робіт, з'являється великий шанс захворіти на правець. Правець – це небезпечне інфекційне захворювання, яке вражає нервову систему і викликає сильні судоми м'язів. У багатьох випадках хвороба закінчується смертю.


- Від цієї хвороби лікування немає. Єдиний шанс застерегтися від хвороби - вакцинуватися. Імунітет вироблений вакциною тримається протягом 10 років. Тому зараз, у період відкриття дачного сезону, пологівцям варто переглянути свою прищеплювальну карту. Для цього потрібно звернутися до свого сімейного лікаря, який в разі необхідності випише допуск до вакцинації, - говорить головний лікар Пологівського ЦПМСД Анна Дуб.

 

Лікарі зазначають, що вакцина проти правця наявна в лікарні в достатній кількості. Вакцина безкоштовна. Дорослі мають вакцинуватися кожні 10 років.
На Пологівщині випадків хвороби не зареєстровано.


Причини захворювання на правець
Виникає хвороба від зараження спорами анаеробної палички Clostridium tetani, які найчастіше живуть у грунті разом і з її частинками потрапляють всередину організму людини через різні ушкодження шкіри, навіть звичайні порізи.


Симптоми правця
Хвороба починається із загальної слабкості, дратівливості, головного болю, у ділянці рани "тягнуть" м’язи.
Далі м’язи починають видозмінюватися, особливо біля рани та у жувальних м’язах – хворому важко відкрити рот через судоми і біль. Виникає тягучий біль у м’язах шиї, потилиці, спини, попереку. У хворого може виникати відчуття тривоги та страху, а також порушується сон.
Згодом судоми охоплюють всі м’язи тулуба, від чого хворий вигинається дугою. Така хвороба смертельно небезпечна.

 

 

 

Автор: Богдана БАЛИЦЬКА

 

Підписуйтесь на канал Районки в Telegram, сторінку Районки в Facebook, спільнота в Viber

 

2
Супер
1
Сміх
33
Жах
1
Ганьба

 

 

Нет комментариев

Для того, чтобы добавить комментарий нужно войти на сайт. Если вы не зарегистрированы, это можно сделать здесь Регистрация.

Добавить комментарий
Комментарии публикуются только после проверки администратором сайта.

 

 

Loading...

Новини за темою

Останні новини

Loading...
Loading...

IMG-8f4175348123b405033d340a3cf2e3c8-V.jpg

 

 

 

 

Пологи (г.)