Від музею для пологівців - «Український рахунок Великій війні» Есть фото

30 Жовтня в 10:18  0  335

КультураВід музею для пологівців - «Український рахунок Великій війні»

У п'ятницю, 27 жовтня, в комунальній установі «Пологівський районний краєзнавчий музей» відбулося засідання історичного кінозалу «Український рахунок Великій війні», приурочене 73-й річниці вигнання нацистів з України.


В історії людства зафіксовано і описано понад 15 тисяч війн, які беруть свій початок ще зі Стародавнього світу. Вони несли з собою людські і матеріальні втрати, розруху, голод, епідемії. Та не було страшнішого лихоліття за ІІ Світову війну, полум’я якої палахкотіло 6 років – з вересня 1939 по вересень 1945 року і охопило 61 державу. Це понад 80% жителів планети.


Музейники нагадали присутнім, серед яких були учні Пологівського професійного ліцею, представники ветеранської організації та громадськості міста, про перебіг Другої світової війни, про тяжкі роки лихоліття і випробувань, що випали на долю нашого народу та вклад українців в перемогу над нацизмом. Теплими словами згадали земляків-пологівців, які воювали на фронтах Великої війни, невтомно працювали в тилу, терпіли гніт окупаційного режиму, страждали на примусових роботах.


Гості музею переглянули відеосюжети та кадри тогочасної хроніки, унікальні світлини із фондів установи пологівців - учасників Другої світової війни, почули змістовну розповідь про звільнення Пологського району, Запорізької області та України від нацистської окупації. Це надзвичайно важлива дата в історії держави. Адже з перших днів вторгнення вермахту на територію Радянського Союзу саме Україна стала ареною запеклих бойових дій. З червня 1941 по жовтень 1944 на території нашої держави воюючі сторони провели 29 із 76 стратегічних наступальних і оборонних операцій, розгромлено майже 61% сухопутних сил німецької армії. Тут відбулися і перші великі битви на Східному фронті Другої світової війни – Волинська танкова, оборона Києва, Одеси, Севастополя та два великі оточення – Уманське і Київське (найбільше в світовій історії). З Україною пов’язані основні вирішальні події на радянсько-німецькому фронті.


Говорять, якщо людство не усвідомлює уроків минулої війни, приходить нова війна. І трагічні події, що нині відбуваються на Сході України з березня 2014 року, є тому підтвердженням. У зоні проведення антитерористичної операції вирішується доля і майбутнє нашої країни, точиться боротьба за її волю та незалежність. Теперішні воїни захищають рідні кордони, проявляючи там відданість Присязі, мужність і героїзм. Хвилиною мовчання вшанували присутні пам'ять про полеглих у тій страшній війні та полеглих сьогодні за свободу і незалежність України.


У переддень 73-ї річниці вигнання нацистів з України музейники побажали всім ясного неба та віри в те, що на нашій благословенній землі назавжди запанує мир, спокій та добро!

 

  


Прислал: Ірина Кособок, старший науковий співробітник КУ «Пологівський районний краєзнавчий музей»

 

Нашли ошибку? Выделите и нажмите Ctrl+Enter   Система Orphus

 

 

 

Loading...

 

Нет комментариев

Для того, чтобы добавить комментарий нужно войти на сайт. Если вы не зарегистрированы, это можно сделать здесь Регистрация.

Добавить комментарий
Комментарии публикуются только после проверки администратором сайта.

 

Новини за темою

Останні новини

Loading...
Loading...

 

 

 

 

hev4enko_okna.jpg

Пологи (г.)