Лікар Комаровський розповів про чорну плісняву: страшилка чи реальна загроза

10 Червня 2021 08:57  0  893

Здоров'яЛікар Комаровський розповів про чорну плісняву: страшилка чи реальна загроза

Мукормікоз - це не смертельно, якщо вчасно діагностувати захворювання

 

Доктор Євген Комаровський детально висловився про мукормікоз, також відомий як "чорна плісняву" або "чорний грибок", який в Індії став серйозною загрозою.

 

Відомий педіатр і телеведучий пояснив, чи є привід боятися українцям цієї хвороби, як і за яких обставин можна заразитися.

 

Про це Комаровський розповів у новому відео, опублікованому на його YouTube-каналі.

 

 

Також лікар зазначив, що мукормікоз - це не смертельно, якщо вчасно діагностувати захворювання, і приймати антигрибкові антибіотики (досить дорогі) тривалим курсом.

 

Що таке мукормікоз
У царстві грибів є окремий відділ - зигоміцети, у яких своєю чергою є особливий порядок, який називається мукорові гриби (мукороміцети). Це гриби, які утворюють плісняву.

 

Спори цієї цвілі можуть контактувати зі шкірою, зі слизовими оболонками, їх можна вдихнути, розповів Комаровський. І в деяких ситуаціях ці спори можуть викликати хворобу, яка називається мукормікоз. Її в народі називають "чорна пліснява/цвіль" або "чорний грибок".

 

"Проте кожен його бачив, коли бачив запліснявілий хліб, або чорні елементи цвілі на стінах. Це все - мукорові гриби", - зазначив лікар.

 

Коли людина може захворіти на мукормікоз
Для зараження необхідно поєднання декількох факторів, найголовнішим з яких є стан імунної системи.

 

"Для людини з нормальним імунним статусом хвороба абсолютно неможлива, оскільки спори грибів наша імунна система миттєво визначає і нейтралізує. Тобто вони в принципі для нас не є небезпечними", - каже Комаровський.

 

Доктор також назвав випадки, при яких відбувається пригнічення імунної системи:

 

  • це відбувається в силу певних захворювань (наприклад - ВІЛ, СНІД, онкологія);
  • коли ми отримуємо препарати, що пригнічують імунну систему - зокрема, стероїди, які можуть використовуватися (особливо тривало) для лікування коронавірусної інфекції.

 

"Не дивно, що тоді, коли кортикостероїди, перш за все Дексаметазон, стали жертися людьми, і призначатися лікарями направо і наліво, перш за все без жодних показань, просто для того, щоб зняти з себе відповідальність... На амбулаторному лікуванні, коли ні про який цитокіновий шторм не може бути й мови, коли немає ніякого дефіциту кисню в організмі... Проте наполегливо призначається Дексаметазон, причому у великих дозах і надовго. Так ось в такому стані на тлі пригнічення імунної системи може бути, що наша система перестане розпізнавати ці самі грибки, і вміти з ними боротися", - розповів Комаровський.

 

Що збільшує ризик зараження
Але одного пригнічення імунної системи насправді мало, і для зараження необхідні ще якісь фактори, наголошує доктор. За його словами, перш за все тут важлива ситуація, при якій порушена мікроциркуляція в шкірі та слизовій оболонці.

 

Одним з найбільш небезпечних станів є цукровий діабет 2 типу (пов'язаний з ожирінням), який не контролюється.

 

"Тобто коли коронавірус + Дексаметазон + цукровий діабет 2 типу - тоді можливий розвиток хвороби", - сказав Комаровський.

 

Які ще стани сприяють розвитку "чорного грибка"

Проблеми з імунною системою, плюс онкологія, яка часто лікується з використанням хіміопрепаратів.
Трансплантація органів, пересадка стовбурових клітин, будь-яка нейтропенія (стан, при якому знижено кількість лейкоцитів), ін'єкційне вживання наркотичних препаратів.

 

Дефіцит білка в організмі - тобто коли люди голодують.

 

Високий рівень заліза в організмі (гемохроматоз).

 

Має значення метаболічний ацидоз (порушення кислотно-основного стану крові).

 

Комаровський резюмував, що багато з вищевказаних факторів наклалися один на одного в Індії, що і стало причиною сплеску захворювання. При цьому в більшості інших країн світу, в тому числі в Україні, немає такого небезпечного поєднання факторів, і "особливих підстав для паніки немає".

 

 

Підписуйтесь на канал Районки в Telegram, сторінку Районки в Facebook, спільнота в Viber

 

3
Супер
2
Сміх
1
Жах
0
Ганьба

 

 

Нет комментариев

Для того, чтобы добавить комментарий нужно войти на сайт. Если вы не зарегистрированы, это можно сделать здесь Регистрация.

Добавить комментарий
Комментарии публикуются только после проверки администратором сайта.

 

 

Новини за темою

Останні новини

 

 

 

 

 

 

 

Пологи (г.)