Українцям змінили мінімальний пенсійний вік: кого стосується

7 Жовтня в 06:57  0  4227

На Вкраїні та у світіУкраїнцям змінили мінімальний пенсійний вік: кого стосується

Відповідне рішення № 2-р / 2019 прийняв Конституційний суд

 

Українським пенсіонерам змінили порядок виплати пенсій. Зокрема, Конституційний суд визнав незаконним встановлення мінімального віку, необхідного для нарахування пенсії за вислугу років.

 

Отримати пенсію за вислугу років працівники льотного і льотно-випробного складу тепер зможуть до 50 років. Також згідно з новим законом працівники сфери медицини, освіти, соціального забезпечення і театрально-концертних та інших видовищних колективів зможуть вийти на пенсію до досягнення 55-річного віку.

 

Крім того, Верховна Рада має розглянути законопроект щодо зниження пенсійного віку для жінок віком до 55 років за умови, що їх робочий стаж налічує 30 років.

 

Згідно з рішенням КСУ, пенсію за вислугою років згідно зі ст. 51 Закону № 1788 зможуть отримати громадяни, які працюють на шкідливих підприємствах, що втратили працездатність за умов роботи до настання пенсійного віку.

 

Згідно із законом про підвищення на 5 років віку виходу на пенсію для жінок, а також збільшення на 5 років загального та спеціального стажу роботи, необхідного для призначення пенсії за вислугу років для окремих категорій працівників – позбавляють їх права на соціальний захист і тому не відповідають конституційним принципам прав і свобод людини, і, відповідно, є незаконними.

 

Раніше повідомлялося, що мінімальний вік виходу на пенсію в Україні не відповідає середньостатистичній тривалості життя громадян.

 

 

Підписуйтесь на канал Районки в Telegram, сторінку Районки в Facebook, спільнота в Viber

 

8
Супер
6
Сміх
1
Жах
30
Ганьба

 

 

Нет комментариев

Для того, чтобы добавить комментарий нужно войти на сайт. Если вы не зарегистрированы, это можно сделать здесь Регистрация.

Добавить комментарий
Комментарии публикуются только после проверки администратором сайта.

 

 

Новини за темою

Останні новини

Пологи (г.)