Їжа з землі, пластикові “півторашки” – що ще пропонується для швидкого захворювання на небезпечні інфекції?

25 Червня в 09:47  0  1231

Здоров'яЇжа з землі, пластикові “півторашки” – що ще пропонується для швидкого захворювання на небезпечні інфекції?

Здавалося б, немає нічого поганого в тому, щоб купити молоко чи сметану у продавчинь на стихійному ринку – це все ж таки домашні харчі, які часто і коштують на декілька гривень дешевше, і аби їх придбати не варто «нарізати кілометражі» - вони просто під ногами по дорозі додому.

 

Якщо говорити про харчові продукти, що продаються з землі, на стихійних ринках, існує велика кількість застережень.

 

Фахівці Держпродспоживслужби Пологівського районного управління наголошують, що у такий спосіб продукти купувати точно не варто. І суть не лише в різних дозволах, ліцензіях чи законі. Передусім, мова про загрозу здоров’ю, бо «їжа з землі» може викликати різноманітні шлункові захворювання: від кишкової палички до туберкульозу.

 

Пластикова ємкість, яка майже дійшла кінцевого пункту
Найпростіший приклад – пластикові «півторашки». Саме в них найчастіше розливають молоко продавці – дешево, зручно, мобільно. Справа в тому, що покупець у жодному разі не здогадається про шлях, який пройшла така тара. Часом винахідливі продавці витягують їх просто зі смітникових контейнерів - і це давно ні для кого не новина.

 

Декому пластикову тару приносять безхатьки, за винагороду . Якісно вимити або знезаразити ці пляшки неможливо: від окропу вони втратять форму, а миючі засоби холодною водою повністю не вимиваються.

 

Купуючи продукцію у невідомих продавців, більшість навіть не замислюється, в яких умовах її вироблено, як вона зберігалась та в яких «клунках» їхала до пункту продажу.

 

Пил, бруд та небезпечні інфекції
Не дивляться покупці й на бруд, що осідає на продукції, яку реалізовують з земліі, не замислюються і про бездомних тварин, які знаходяться поруч і можуть переносити глисти.

 

А якщо корова у господарстві хвора на лейкозо, бруцельоз, туберкульоз чи інші інфекції?
У таких випадках термічна обробка продуктів не допоможе, а небезпечні збудники, які ймовірно потраплять до людського організму та можуть спричинити летальні наслідки для людини.

 

Саме тому працівники Держпродспоживслужби радять купувати товари, що пройшли перевірку відповідних служб.

 

Вибір за покупцем
Для багатьох людей продаж городини, молочних продуктів чи м’яса зі свого господарства – чи не єдиний спосіб підзаробити.

 

Звісно, кожен споживач вирішує на власний розсуд, чи купувати йому їжу з тротуару, чи ні. Але перед тим, як зробити вибір, варто добре подумати про застереження фахівців. Бо, мабуть, нелогічно економити кілька гривень, аби потім, опинившись на лікарняному ліжку, витрачати в рази більше.

 

Автор: Ольга АНГЕЛОВА

 

Підписуйтесь на канал Районки в Telegram, сторінку Районки в Facebook, спільнота в Viber

 

5
Супер
9
Сміх
27
Жах
16
Ганьба

 

 

Нет комментариев

Для того, чтобы добавить комментарий нужно войти на сайт. Если вы не зарегистрированы, это можно сделать здесь Регистрация.

Добавить комментарий
Комментарии публикуются только после проверки администратором сайта.

 

 

Новини за темою

Останні новини

Пологи (г.)