СВК «МИРНИЙ» - ЗА ефективність у роботі!

13 Жовтня 2020 17:01  0  1475

Рупор часуСВК «МИРНИЙ» - ЗА ефективність у роботі!

Поділюсь з вами досвідом того, як в нинішніх, нелегких, умовах можливо відкривати нове виробництво і створювати в сільській місцевості робочі місця.

 

В 2018 році було покладено початок новому для підприємства СВК «Мирний», що на Токмаччині, виду економічної діяльності – виробництву паливних брикетів.

 

На полях СВК «Мирний» пожнивні залишки (солома, січка) утворюються щороку у великій кількості. Зазвичай в господарствах такі відходи подрібнюються і попросту заорюються. Але, проаналізувавши ринок та врахувавши актуальність теми з пошуку альтернативних джерел енергії більш раціонально стало цю солому брикетувати. Для заготівлі сировини підприємством було придбано прес для підбирання та пресування поживних залишків (соломи, січки) в колоподібні тюки середньою вагою по 200 кг, та причіп для автоматичного підбирання, транспортування і автоматичного вивантаження цих тюків. Для налагодження виробництва підприємством було відремонтовано напівзруйнований, покинутий, колишній корівник та переобладнано його під виробничу необхідність. Там і було встановлено закуплене обладнання для безпосереднього виготовлення брикетів, а також виконано пуско-налагоджувальні роботи. Крім того, ще один такий покинутий корівник було відремонтовано під складське приміщення. Після заготівлі сировини розпочали процес виробництва паливних бриків!

 

Даний вид продукції є екологічно чистим видом палива, вони виготовлені виключно із соломи в результаті пресування під високим тиском і високою температурою, без використання хімічних речовин і клею. Сполучним елементом є лігнін, який міститься в клітинах всіх рослин. При пресуванні лігнін плавиться і пов'язує частинки соломи паливного брикету. Брикети нашого виробництва пройшли лабораторні дослідження в Києві де було встановлено високу теплоту згорання та мінімальний вплив на навколишнє середовище.

 

Враховуючи складну обстановку з російським газом та постійним пошуком країною альтернативних джерел енергії наша ініціатива не могла бути непоміченою тодішнім головою Запорізької обласної державної адміністрації К. І. Брилем, який особисто відвідав виробництво! І це не дивно, адже відносно недорогі брикети, це не лише альтернатива дорогому газу і вугіллю та запорука збереженню лісонасаджень, це ще й додатково створені робочі місця!

 

За минулий сезон, завдяки злагодженій роботі всього колективу, було вироблено та реалізовано близько 600 тон паливних брикетів. У зв'язку з правильно налагодженою роботою та високою якістю виробленої продукції попит на брикети постійно збільшується. Цьогоріч в планах підприємства - збільшити виробництво до 1000 тон.

 

Таким чином, маємо виробництво паливних брикетів, і як приклад ефективне використання власних ресурсів.

 

 

В с. Виноградне Токмацького району є чудовий виноградник. Понад 10 років тому працьовитим колективом СВК МИРНИЙ було закладено перші насадження. Для висаджування винограду було ретельно обрано місце - південний схил, що дає можливість винограду за рахунок сонячних променів набрати максимальну кількість цукру. На заздалегідь підготовленій ділянці площею 40 тисяч квадратних метрів було висаджено близько 1000 кустів винограду аркадія, що дає змогу вирощувати від 10 до 15 тон. винограду за сезон (в залежності від погодних умов). Клопітка праця нас згуртовує, а наш виноград продають в Харкові, в Рівному, та навіть на Волині.

 

 

СВК «МИРНИЙ» - одне з небагатьох підприємств, на якому розвивають тваринництво.

 

Серед сільськогосподарських підприємств Токмацького району лише одиниці займаються тваринництвом. В той час як галузь переживає період занепаду, колективу СВК «Мирний», навпаки, вдалося зробити значний прорив в тваринництві. Кропітка та наполеглива робота вивела галузь зі збиткового стану. Більше того, свинарство в СВК «Мирний» наразі є прибутковим.

 

Всього на свинофермі 2700 голів свиней. За рік приплід складає 9 поросят на одну свиноматку. Середня вага реалізованої в живій вазі свинини 110-115 кг. Щомісячно підприємство реалізує 22 тони свинини.

 

 

На свинофермі взято курс на вирощення поголів'я ще більш високої якості. Покращення якості свинопоголів’я до 1 категорії дає змогу підвищити вартість сировини та попит на неї. Адже вартість свинини 1-ї категорії дорожче на 2-3 грн. За кілограм живої ваги, ніж свинина нижчої категорії.

 

З мтою досягнення таких результатів та покращення якості вирощуваних свиней підприємство в 2017 році було закуплено ремонтних свиноматок та хрячків беконних порід, що дало змогу поступово вивести галузь тваринництва на ще більш високий та ще більш прибутковий рівень.

 

На свинофермі піклуються про якість вирощеного м'яса та чистоту породи. Місяць тому придбали трьох хряків з племзаводу «Степной» порід ландрас чеської селекції, ландрас датської селекції, англійська селекція великої білої породи.

 

СВК «Мирний» вирощує продукцію для провідних виробників країни. Підприємство співпрацює з м’ясокомбінатами «Глобино», «Ювілейний», «Каховський».

 

Для працівників СВК «Мирний» робота на фермі означає повну зайнятість. На трьох фермах у роботі постійно задіяні до 30 працівників.

 

СВК «МИРНИЙ» одне з базових та успішних господарств Токмацького району! Його успіх полягає в командній, злагодженій роботі кожного працівника. Стабільність та розвиток, професіоналізм, створення нових робочих місць в умовах пандемії та війни, соціальна відповідальність – це результати нашої злагодженої роботи на підприємстві.

 

Хижук В.М.- голова СВК «МИРНИЙ»

 

 

Підписуйтесь на канал Районки в Telegram, сторінку Районки в Facebook, спільнота в Viber

 

 

 

Нет комментариев

Для того, чтобы добавить комментарий нужно войти на сайт. Если вы не зарегистрированы, это можно сделать здесь Регистрация.

Добавить комментарий
Комментарии публикуются только после проверки администратором сайта.

 

 

Новини за темою

Останні новини

 

 

Пологи (г.)