В Україні перерахують мінімалку, але нові зарплати боляче вдарять по гаманцях

30 Червня 2021 08:35  0  1267

На Вкраїні та у світіВ Україні перерахують мінімалку, але нові зарплати боляче вдарять по гаманцях

До чого слід готуватися українцям

У 2021-му на українців чекає підвищення мінімалки на 500 грн, до 6,5 тис. Але наступного року Кабмін збирається підвищити мінімальну зарплату всього на 200 грн, а 2023-го – ще на 476 грн. Водночас ціни, ймовірно, ростимуть швидше й серйозніше, ніж зарплати. Від цього передусім постраждає найбідніше працездатне населення.

 

Як будуть підвищувати зарплати?

В Україні за 12 місяців рівень інфляції вже досяг 9,5%. Тільки цього року соняшникова олія подорожчала більш ніж на 42%, а цукор майже на 21%. Водночас до кінця року мінімальна зарплата залишатиметься на колишньому рівні в 6 тис. грн. Тільки в грудні її збільшать приблизно на 8% (до 6 500 грн).

 

У 2022-му мінімалку підвищать всього на 3% – до 6700 грн. Таке зростання не тільки не дозволить покрити інфляцію, але й призведе до значного збіднення найбільш низькооплачуваних співробітників. І йдеться не про низькокваліфіковану робочу силу. Постраждає група бюджетників.

 

І якщо левова частка українців, які показують офіційну мінімалку, насправді заробляє в конверті значно більше, то ось бюджетники дійсно живуть на той мінімум, який встановлює Кабмін і затверджує Верховна Рада.

 

Як ростимуть зарплати:

  • з 1 січня 2022 – 6 500;
  • з 1 жовтня 2022 – 6 700 грн;
  • з 1 січня 2023 – 7 176 грн;
  • з 1 січня 2024 – 7 665 грн.

 

До чого призводить підвищення мінімалки?

Головне, що варто знати про підвищення мінімалки: держава, як і бізнес, від такого кроку тільки виграє. Наприклад, у 2017-му мінімалку підвищили вдвічі, з 1 600 до 3 200. І тоді ситуація різко змінилася:

 

  • доходи місцевих бюджетів зросли на 38%;
  • податкові надходження в загальну скарбницю країни – на 23%;
  • Пенсійний фонд тоді додатково отримав близько 51 млрд грн;
  • місцеві бюджети зросли приблизно на 11 млрд грн;
  • дохід від ПДФО до держбюджету збільшився на 16 млрд.

 

А на підвищення зарплат з державного бюджету витратили всього на 28 млрд грн більше. Тобто, витрати багаторазово компенсувалися. Бізнес же, який заявляє про те, що у нього немає грошей на гідні зарплати, і зараз найчастіше платить більше за встановлений мінімум, але в конвертах. Підвищення мінімалки в такому разі дозволить вивести зарплати з тіні.

 

Підвищення зарплат в Україні може посприяти споживчому попиту. Чим більше українці витрачають, тим більше заробляє бізнес, тим більше податків отримує держава.

 

Кабінет міністрів на найближчі три роки розраховує поетапне підвищення зарплат, яке навіть не покриє зростання цін.

 

 

Підписуйтесь на канал Районки в Telegram, сторінку Районки в Facebook, спільнота в Viber

 

3
Супер
1
Сміх
6
Жах
33
Ганьба

 

 

Нет комментариев

Для того, чтобы добавить комментарий нужно войти на сайт. Если вы не зарегистрированы, это можно сделать здесь Регистрация.

Добавить комментарий
Комментарии публикуются только после проверки администратором сайта.

 

 

Новини за темою

Останні новини

 

 

 

 

 

 

 

Пологи (г.)