Агрономи припускають: цьогорічний урожай буде на 20% меншим ніж торік

10 Червня в 10:40  0  417

На районіАгрономи припускають: цьогорічний урожай буде на 20%  меншим ніж торік

Травнева погода в цілому була сприятливою для розвитку озимих культур. Посуха припинилася. Стан посівів на більшості полів району переважно задовільний.

 

За оцінками метеорологічної станції «Кирилівка», за першу декаду травня випало 23 мм опадів, за другу - 12,8 мм, за третю - 9,8 мм. На значних площах посівів вологість метрового шару ґрунту залишається недостатньою для гарного росту та розвитку рослин, але хоча б так, - коментує головний спеціаліст Пологівської РДА Віктор Чумаченко.

 

Погода травня 2020 року була нестійкою, це перший місяць, коли температура повітря виявилася нижче норми. Були періоди, коли температура була нижче, ніж у квітні, заморозки суттєво не зашкодили озимині, але суттєво вдарили по ріпаку.

 

Пересівати довелося озимі насадження цієї культури.

 

В порівнянні з минулорічною кількістю зібраного врожаю, агрономи Пологівщини припускають, що не доберуть врожаю у цьому році на 20%. Проти, як стверджують землероби, час покаже.

 

Дощі підтримують оптимальне зволоження та сприяють формуванню міцної кореневої системи. Непогані перспективи врожаю є по соняшнику та кукурудзі, стверджують агрономи району.

 

За словами Віктора Володимировича, у цьому році на Пологівщині посіяно пшениці - 32 тис 985 га, соняшника - 20 тис 650 га.

 

Прогнози погоди на червень не додають оптимізму - суцільна засуха. Перший урожай пшениці планують збирати в кінці червня - на початку липня.

 

Саме тоді і можна буде говорити про урожай 2020.

 

 

Автор: Ольга АНГЕЛОВА

 

Підписуйтесь на канал Районки в Telegram, сторінку Районки в Facebook, спільнота в Viber

 

3
Супер
2
Сміх
14
Жах
6
Ганьба

 

 

Нет комментариев

Для того, чтобы добавить комментарий нужно войти на сайт. Если вы не зарегистрированы, это можно сделать здесь Регистрация.

Добавить комментарий
Комментарии публикуются только после проверки администратором сайта.

 

 

Новини за темою

Останні новини

Пологи (г.)