У Пологах планують встановити меморіальний знак захисникам України Есть фото

17 Липня в 15:46  0  922

На районіУ Пологах планують встановити  меморіальний знак захисникам України

Минулого тижня Пологівщину відвідав начальник управління внутрішньої політики Запорізької ОДА Олександр Зубченко. Завітав він у рамках початку польового етапу проекту «Місця пам'яті Української революції 1917-1921 років».

 

Нагадаємо, що Президент України підписав Указ «Про заходи з відзначення 100-річчя подій Української революції 1917-1921 років», подій, міцно пов’язаних з новітньою історією. З метою виконання указу в Пологівському районі створена та працює комісія, до складу якої увійшли вчителі української мови та історії, працівники краєзнавчого музею. Їх завдання – з’ясувати, чи були на території нашого району історичні постаті чи історичні місця, пов’язані зі вказаними подіями? В Гуляйполі це Махно.

 

В Пологівскому районі пошуки поки що не дають результатів. Вдалося з’ясувати, що єдиним свідком тих подій є наша станція Пологи. В одній художній книжці про Махна члени комісії знайшли єдиний рядок, який повідомляє, що «3-4 січня 1919 року на вокзалі станції Пологи відбувся повстанській з’їзд, на який прибули 40 делегатів. З’їзд здійснювався за створення вільних рад, що діяли без насильства з боку військових чи партійних діячів». Поки що працівники музею вивчають архіви, остаточного рішення щодо виконання указу Президента в РДА немає.


Для огляду станції Пологи та обговорення цієї теми і приїхав до Поліг Олександр Зубченко.


«Ми відвідали Оріхівський, Пологівський, Більмацький і Чернігівський райони, оглянули пам'ятні місця, пов'язані з махновським повстанським рухом, подіями антибільшовицького супротиву 1920-х років. За чотири роки маємо надію повернути пам'ять про героїв тих часів, встановити меморіальні знаки у всіх містах та районах області. Адже подвиг захисників України початку минулого століття сьогодні надихає наших воїнів АТО на боротьбу із російськими загарбниками - нащадками тих, хто сто років тому знищував Україну вогнем та голодом», - повідомив начальник управління внутрішньої політики.

 

 

Фото з архіву Олександра Зубченка

 

 

 

 

 

 

Автор: Марія КАІРА

 

Нашли ошибку? Выделите и нажмите Ctrl+Enter   Система Orphus

 

 

 

Loading...

 

Нет комментариев

Для того, чтобы добавить комментарий нужно войти на сайт. Если вы не зарегистрированы, это можно сделать здесь Регистрация.

Добавить комментарий
Комментарии публикуются только после проверки администратором сайта.

 

Новини за темою

Останні новини

Loading...
Loading...

 

 

Тисни сюди

evrostil_neww.jpg

hev4enko_okna.jpg

Пологи (г.)