Стало відомо, яке прізвище в Україні найпопулярніше

16 Листопада в 09:36  0  1599

На Вкраїні та у світіСтало відомо, яке прізвище в Україні найпопулярніше

Його носії найчастіше проживають на заході України

 

Стало відомо, що чеські лінгвісти проаналізували мільйони прізвищ і визначили найпоширеніше в Україні.

 

Лідером виявилося прізвище Мельник. Його носії найчастіше проживають на заході України. Зараз Мельників – понад 174 тисячі.

 

Друге місце – у прізвища Шевченко. Зустріти людей з таким прізвищем можна у всіх регіонах. Примітно, що у 1990-ті Шевченки утримували першість.

 

На третьому місці розташувалося прізвище Бойко.

 

Лінгвісти також з’ясували, що найпоширеніше прізвище у Польщі – Новак, у Німеччині – Мюллер, в Італії – Россі, у Франції – Мартін, а в Англії – Сміт.

 

Прізвища — як вони з’явились?

 

З давніх-давен наші предки давали своїм дітям різні імена, щоб їх розрізняти. Коли чисельність населення зросла, з’явилося багато людей з однаковими іменами.

 

Тож люди придумували собі прізвиська. До прикладу, жили в одному селі три Івани. Один працював ковалем, тож його прозивали Іван Коваль. Другий жив за церквою — і його назвали Зацерковний. Третій Іван був дуже високим, тож і кликали Високим. Ось так ознаки, за якими можна було розрізнити людей, лягали в основу прізвиськ, а потім і прізвищ.

 

Найпопулярніші в Україні прізвища походять від професій. Це Мельник, Швець, Кравець, Боднар і похідні — Мельничук, Кравченко, Боднаренко тощо.

 

 

Підписуйтесь на канал Районки в Telegram, сторінку Районки в Facebook, спільнота в Viber

 

18
Супер
2
Сміх
2
Жах
4
Ганьба

 

 

Нет комментариев

Для того, чтобы добавить комментарий нужно войти на сайт. Если вы не зарегистрированы, это можно сделать здесь Регистрация.

Добавить комментарий
Комментарии публикуются только после проверки администратором сайта.

 

 

Новини за темою

Останні новини

Пологи (г.)