Абсурди майбутніх місцевих виборів за новим законом

22 Червня 2015 11:57  0  2005

Народна новинаАбсурди майбутніх місцевих виборів за новим законом

Трохи висновків про новий закон про місцеві вибори, прийнятий у першому читанні 18 червня Верховною Радою України.

 

Якщо в кількох словах охарактеризувати цей закон, то на думку спадає перефразування відомого анекдоту: «Панове українські парламентарії. Ви або хрестик зніміть, або труси одягніть». Тут можна було б сказати, що прийнятий самий «безглуздий» варіант закону. Але у нас нічого «дурного» не приймається. Всі закони приймаються тільки на користь тих чи інших зацікавлених осіб або груп. А що вже там населенню ... Ну так кого це хвилює?

 

Механізм виборів. Коротко.

 

Мажоритарників у тому вигляді, які були - нема.

 

Але і партійних списків, у тому розумінні, як було і як думає пересічний виборець, теж немає. За основу, мабуть, взято виборче законодавство Німеччини (в усякому разі - найбільш схоже). Але тільки там федерація і ми не Німеччина.

 

Як відбувається висування, голосування та підрахунок?

Приклад:

Беремо якусь локацію. Припустимо, обласний центр, в якому 500 тис. виборців. Зараз у міській раді, припустимо, 80 депутатів. Скорочуємо кількість депутатів до 60-ти. Прибираємо мажоритарку. Далі все місто ріжемо на 30 приблизно рівних за чисельністю населення округів. Потім партії чи блоки партій можуть висувати в кожному окрузі своїх кандидатів. Теоретично можна висунути 0, 1 або 2 кандидати від кожної партії (блоку партій) на кожному з округів (не більше двох, як написано в законі).

 

Проходить голосування. А далі починається найцікавіше. Підрахунок.

 

Спочатку враховується загальна сума тих, що проголосували. Припустимо, проголосувало 250 тис. виборців. За партію «А» в цілому по місту проголосувало 80 тис., за партію «Б» - 60 тис, за партію «В» - 40 тис., за партію «Г» - 20 тис, за партію «Д» - 10 тис і ще за 8 партій проголосували «за» 5 тис. виборців.

 

Прохідний бар'єр = 5% для партії або 7% для блоку. припустимо (для простоти прикладу) у нас у виборах по локації беруть участь тільки партії. 5% від 250 тис., тих, що проголосували - це 12,5 тис. голосів.

 

Відповідно, до місцевої ради проходять партії «А», «Б», «В» і «Г».

 

Тепер розраховується, скільки мандатів отримує кожна партія в місцевій раді. Для цього спочатку із загальної суми тих, що проголосували відкидаються всі голоси, які виборці віддали НЕ за четвірку партій, що пройшли в раду. Отримуємо 200 тис. голосів. Цю суму ділимо на кількість депутатів у раді (на 60). Отримуємо 3333 голоси «на мандат». У результаті: Партія «А» = 24 мандати, партія «Б» - 18 мандатів, партія «В» - 12, партія «Г» - 6 мандатів.

 

Тут поки нічого цікавого немає, цей принцип розрахунку діяв при всіх виборах за пропорційними списками.

 

Найцікавіше починається, коли ми визначаємо (за новим законом), ХТО САМЕ і з якого округу проходить у місцеву раду.

 

За новим законом як такого «партійного списку» просто немає. Він визначається за підсумком голосування. Як вже говорилося вище, кандидати від партій (не від партій висуватися тепер не можна) висуваються по округах. ПІБ кандидатів визначаються на партійних конференціях місцевих парторганізацій і подаються до міської виборчої комісії. А ПІСЛЯ «командного» підрахунку голосів (коли ми визначили які саме партії проходять і скільки мандатів на кожну) ми беремо окремо результати голосування по кандидатах цих партій по виборчих округах. І складаємо з цих результатів рейтинговий список тих, що пройшли. Тобто скільки хто набрав голосів у кожному окрузі за партійним списком НЕЗАЛЕЖНО ВІД ТОГО, ЯКІ РЕЗУЛЬТАТИ У КАНДИДАТІВ ЗА ІНШИМИ партійними списками на ОКРУГАХ.

 

Що виходить?

А виходить наступне:

Дуже часто в місцеву раду пройде НЕ переможець по округу, а кандидат, який зайняв 2-3 місце. Або взагалі 5-10-е. Мало того, може вийти так, що в даному окрузі взагалі жоден кандидат не пройде до місцевої ради. А в іншому до ради пройдуть двоє. Або троє. І не факт, що кандидат, який набрав найбільшу кількість голосів на даному окрузі потрапить в цю «двійку-трійку». Тому що «переможець» виявиться в партії, яка не пройшла до ради взагалі. Або він залишиться за межами «квоти» партії, яка пройшла.

 

І вийде, що місцева рада не відображатиме інтереси городян у принципі. Тому що більша частина ради буде складатися з кандидатів, що посіли не перші місця на округах. А деякі округи взагалі залишаться без представників.

 

У підсумку на виборах отримують величезну перевагу «багаті гаманці». Тому що необхідно буде фінансувати вибори ПО ВСІЙ ЛОКАЦІЇ. Це вже рівень не регіональних партійних проектів та ініціатив, а на порядок вище. Це тільки один із ключових аспектів «нового закону про місцеві вибори».

 

У результаті у нас і не вибори за партійними списками, і не мажоритарка. І не вибори за відкритими списками по округах. І вже точно місцеві ради будуть відображати що завгодно, але не виборчі переваги. Відверто кажучи, за новим законом - це не вибори взагалі

 

 

 


Прислал: Святослав Швецов

 

Підписуйтесь на канал Районки в Telegram, сторінку Районки в Facebook, спільнота в Viber

 

0
Супер
0
Сміх
0
Жах
0
Ганьба

 

 

В рубрике "Народная новость" публикуется любая информация не содержащая рекламу, личную (конфиденциальную) информацию. Информация не является официальной, не проверяется и не рецензируется. Редакция за достоверность информации в разделе "Народная новость" не отвечает и ответственности не несет. Редакция может не разделять точку зрения автора данной публикации.Модератор имеет право на своё усмотрение блокировать часть информации или убрать её полностью с публикации. Если Вас не устраивает в чем-то опубликованный материал, выскажите своё мнение в комментариях. В исключительных случаях Вы можете отправить свои претензии по адресу rayonka@gmail.com (не забудьте указать свои ФИО, контактный телефон, email и если необходимо, свою должность) и администрация сайта свяжется с Вами для принятия дальнейшего решения вопроса о публикации статьи на сайте.

 

Нет комментариев

Для того, чтобы добавить комментарий нужно войти на сайт. Если вы не зарегистрированы, это можно сделать здесь Регистрация.

Добавить комментарий
Комментарии публикуются только после проверки администратором сайта.

 

 

Новини за темою

Останні новини

 

 

 

Пологи (г.)