"Махновські місця" в селі Федорівка Есть фото

20 Травня в 23:12  0  1183

Культура"Махновські місця" в селі Федорівка

Відразу дві меморіальні дошки відкрили 20 травня у селі Федорівка. Ці заходи приурочені 100-річчю Української революції 1917-1921 років. 

 

Відомо, що в ці роки і саме в нашій місцевості селянська армія під командуванням Батька Махна вела свої звитяжні бої з полками більшовиків. Про події 100-річної давнини розповідали сьогодні історик Володимир Чоп (до речі, виходець з села Федорівка) та заступник директора Департаменту інформаційної діяльності та комунікацій з громадськістю облдержадміністрації Олександр Зубченко. 

 

На згадку про Федорівський бій в центрі села на Будинку культури розмістили пам'ятну дошку. У заході приймали участь місцеві жителі, школярі і молодь, представники районної адміністрації, працівники культури, гості з Гуляйполя та Запоріжжя.

 

Ще одну пам'ятну дошку відкрили на території Федорівського центру професійної освіти. Нею відмітили будівлю, у якій засідала махновська революційна рада. Будівлю називають "школою Корфа", на честь видатного просвітителя, засновника народних шкіл у Олександрівській губернії, барона Миколи Олександровича Корфа.

 

На меморіальному зібранні було відзначено талант Нестора Махна, як командира. Що значить вийти з оточення більшовистським військом, удесятеро більшим, ніж військо Махна? Згадували, що в лавах махновців воювали більш, як 800 жителівПологівщини. А ще говорили про те, що наш край багатий на своїх героїв і саме їх історію треба вивчати, і на таких прикладах треба виховувати молоде покоління.

 

Відзначилися федорівці своєю гостинністю - не відпустили гостей, не почастувавши борщем та кулішем, приготовленим у здоровенному казані на вогнищі.

 

Пологівський і Гуляйпільський край рясно политий кров'ю українських повстанців. І це тема ще не одного історичного дослідження, і це приклад вірності Україні ще не для одного покоління.

#шануймося

 

Автор: Володимир БОЛЄСТЄВ

 

Підписуйтесь на канал Районки в Telegram, сторінку Районки в Facebook, спільнота в Viber

 

10
Супер
0
Сміх
0
Жах
2
Ганьба

 

 

Нет комментариев

Для того, чтобы добавить комментарий нужно войти на сайт. Если вы не зарегистрированы, это можно сделать здесь Регистрация.

Добавить комментарий
Комментарии публикуются только после проверки администратором сайта.

 

 

Loading...

Новини за темою

Останні новини

Loading...
Loading...

 

oez_robota_040619_1.jpg

 

oez_robota_040619_2.jpg

 

oez_robota_040619_3.jpg

Пологи (г.)