Верховна Рада продовжила мораторій на продаж сільгоспземель до 2019 року

8 Грудня в 07:35  0  239

На Вкраїні та у світіВерховна Рада продовжила мораторій на продаж сільгоспземель до 2019 року

Ініціаторами даного проекту закону виступили 7 народних депутатів

 

Верховна Рада продовжила діючий в Україні з 2001 року мораторій на купівлю-продаж земель сільськогосподарського призначення до 2019 року. За ухвалення законопроекту №7350 «Про внесення змін до розділу Х «Перехідні положення» Земельного кодексу України щодо продовження заборони на відчуження сільськогосподарських земель» за основу і в цілому проголосували 236 народних депутатів за необхідного мінімуму в 226 голосів.

 

У документі зазначається, що продовження мораторію на продаж сільгоспземель на один рік дасть змогу врегулювати на законодавчому рівні процедуру обігу цих земель і розробити необхідні нормативно-правові акти.

 

Ініціаторами даного проекту закону виступили сім народних депутатів від партії «Воля народу», фракції «Блок Петра Порошенка», Радикальної партії Олега Ляшка та депутатської групи «Відродження».

 

Представляючи законопроект у ході засідання Верховної Ради, член депутатської групи «Воля народу» Сергій Лабазюк, який ініціював даний документ, зазначив, що в Україні необхідно відкривати ринок землі, проте тільки тоді, коли українські аграрії будуть до цього готові.

 

- Очевидно, землю потрібно відпускати у вільне плавання. Але всі ми прекрасно розуміємо, що поки вітчизняні аграрії, чи дрібні, чи великі, не зможуть собі дозволити купити цю землю, ми не можемо відкривати ринок. Тому повне відкриття ринку необхідно відкласти на конкретно визначений термін, чітко на всіх рівнях розпланувати дії на цей період, - сказав нардеп.

 

Він додав, що Комітет Верховної Ради з питань аграрної політики та земельних відносин розглянув його законопроект і рекомендував до прийняття парламентом. За словами Лабазюка, за цей рік, на який продовжується термін дії мораторію, в Україні необхідно провести повномасштабну інвентаризацію земель і у співпраці з експертами, профільними асоціаціями, фермерами розробити реальний план дій із запуску земельного ринку в нашій країні.

 

На засіданні парламент розглянув також сім альтернативних прийнятому законопроектів.

 

Проект закону №7350-1, ініціатором якого є депутат від фракції «Блок Петра Порошенка» Олег Барна, пропонував продовжити мораторій до 2024 року.

 

Законопроект №7350-2, ініційований депутатом від фракції «Блок Петра Порошенка» Сергієм Капліним, а також законопроект №7350-3 від групи депутатів з фракції «Батьківщина», пропонували продовжити мораторій до 2023 року.

 

Документ №7350-4, поданий депутатом Юрієм Левченком, пропонував продовжити мораторій до моменту прийняття закону про повну заборону торгівлі землями сільськогосподарського призначення.

 

Законопроект №7350-5, ініційований депутатом від партії «Опозиційний блок» Олександром Вілкулом, пропонував продовжити мораторій до проведення всеукраїнського референдуму, на якому українці змогли б висловити свою думку щодо відкриття ринку землі.

 

Два останніх законопроекти - №7350-6 і №7350-7, ініційовані депутатом від фракції «Блок Петра Порошенка» Олексієм Мушаком, пропонували не в черговий раз продовжувати дію мораторію, а зайнятися підготовкою закону про обіг земель сільськогосподарського призначення.

 

 

Нашли ошибку? Выделите и нажмите Ctrl+Enter   Система Orphus

 

 

 

Loading...

 

Нет комментариев

Для того, чтобы добавить комментарий нужно войти на сайт. Если вы не зарегистрированы, это можно сделать здесь Регистрация.

Добавить комментарий
Комментарии публикуются только после проверки администратором сайта.

 

Новини за темою

Останні новини

Loading...
Loading...

hev4enko_okna.jpg

Пологи (г.)